W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności. Czy zgadzają się Państwo na używanie plików cookies?

Zgadzam się        Nie zgadzam się

hidden
Fundacja Nutricia

Czy wiesz że...

Co roku zajadając nasze dania tysiące polskich maluszków zdrowo rośnie i wyrasta z okresu niemowlęcego.

Fundacja Nutricia

Prowadzimy badania naukowe z zakresu żywienia człowieka, wspierając naukowców w poszukiwaniu nowych, jeszcze lepszych i jeszcze bardziej bezpiecznych rozwiązań dotyczących żywienia dzieci i dorosłych. Realizujemy szeroko rozumianą edukację związaną z żywieniem. Tworzymy partnerstwo dla zmiany społecznej w obszarze żywienia w trosce o zdrowie przyszłych pokoleń Polaków.

Fundacja Nutricia powstała w 1996 roku. Misją Fundacji jest ochrona, promocja i zapewnienie zdrowia poprzez żywienie. Działania Fundacji skupiają się na trzech obszarach: badaniach naukowych z zakresu żywienia człowieka, edukacji związanej z żywieniem oraz partnerstwie dla zmiany społecznej w obszarze żywienia.

Od początku swojego istnienia Fundacja Nutricia finansuje badania naukowe z zakresu żywienia człowieka w formie grantów naukowych. Organizuje także seminaria poświęcone zasadom planowania badań naukowych oraz finansuje kursy. Konsekwentnie realizuje działania na rzecz edukacji związanej z żywieniem, adresowane zarówno do rodziców, opiekunów, jak i środowiska medycznego, mające na celu rozszerzanie wiedzy związanej z żywieniem oraz podnoszenie kompetencji w tym zakresie przez środowisko medyczne. Partnerstwo dla zmiany społecznej w obszarze żywienia realizowane jest we współpracy z ekspertami, instytucjami publicznymi oraz organizacjami pozarządowymi. Jego celem jest wypracowanie zmian w systemie opieki zdrowotnej nad kobietami ciężarnymi i małymi dziećmi oraz zmiana jakościowa żywienia zbiorowego w żłobkach i przedszkolach.

Obszary działania Fundacji Nutricia

Fundacja Nutricia w całości jest finansowana przez firmę Nutricia Polska Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie.

Zapraszamy na stronę: www.fundacjanutricia.pl oraz na fanpage Fundacji Nutricia.

Kontakt:
Fundacja Nutricia
www.fundacjanutricia.pl
ul. Bobrowiecka 8
00-728 Warszawa
tel: +48 22 550 00 68


Nasze działania
Raport wpływu
Czytaj więcej Czytaj więcej
Nasze wartości i misja
Nasze wartości i misja
Czytaj więcej Czytaj więcej