W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności. Czy zgadzają się Państwo na używanie plików cookies?

Zgadzam się        Nie zgadzam się

hidden
Fundacja NUTRICIA

Czy wiesz że...

Tym, co może świadczyć o prawidłowym żywieniu i zaspokojeniu wszystkich potrzeb dziecka jest jego spokojny, niczym niezakłócony sen.

Fundacja NUTRICIA

Prowadzimy badania naukowe z zakresu żywienia człowieka, wspierając naukowców w poszukiwaniu nowych, jeszcze lepszych i jeszcze bardziej bezpiecznych rozwiązań dotyczących żywienia dzieci i dorosłych. Realizujemy szeroko rozumianą edukację związaną z żywieniem. Tworzymy partnerstwo dla zmiany społecznej w obszarze żywienia w trosce o zdrowie przyszłych pokoleń Polaków.

Fundacja NUTRICIA powstała w 1996 roku. Misją Fundacji jest ochrona, promocja i zapewnienie zdrowia poprzez żywienie. Działania Fundacji skupiają się na trzech obszarach: badaniach naukowych z zakresu żywienia człowieka, edukacji związanej z żywieniem oraz partnerstwie dla zmiany społecznej w obszarze żywienia.

Od początku swojego istnienia Fundacja NUTRICIA finansuje badania naukowe z zakresu żywienia człowieka w formie grantów naukowych. Organizuje także seminaria poświęcone zasadom planowania badań naukowych oraz finansuje kursy. Konsekwentnie realizuje działania na rzecz edukacji związanej z żywieniem, adresowane zarówno do rodziców, opiekunów, jak i środowiska medycznego, mające na celu rozszerzanie wiedzy związanej z żywieniem oraz podnoszenie kompetencji w tym zakresie przez środowisko medyczne. Partnerstwo dla zmiany społecznej w obszarze żywienia realizowane jest we współpracy z ekspertami, instytucjami publicznymi oraz organizacjami pozarządowymi. Jego celem jest wypracowanie zmian w systemie opieki zdrowotnej nad kobietami ciężarnymi i małymi dziećmi oraz zmiana jakościowa żywienia zbiorowego w żłobkach i przedszkolach.

Obszary działania Fundacji Nutricia

Fundacja NUTRICIA w całości jest finansowana przez firmę NUTRICIA Polska Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie.

Zapraszamy na stronę: www.fundacjanutricia.pl oraz na fanpage Fundacji NUTRICIA.

Kontakt:
Fundacja NUTRICIA
www.fundacjanutricia.pl
ul. Bobrowiecka 8
00-728 Warszawa
tel: +48 22 550 00 68


Nasze działania
Raport wpływu
Czytaj więcej Czytaj więcej
Nasze wartości i misja
Nasze wartości i misja
Czytaj więcej Czytaj więcej