W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności. Czy zgadzają się Państwo na używanie plików cookies?

Zgadzam się        Nie zgadzam się

hidden
Staże i praktyki w Opolu

Czy wiesz że...

Jedzenie to jedna z najtrudniejszych fizycznych czynności, jakich musi się nauczyć niemowlę!

Staże i praktyki w Opolu

Przyjdź i twórz z nami wspólną wizję przyszłości! My damy Ci narzędzia, a granice wyznaczy Twoja wyobraźnia.

Jak wygląda wybór i proces rekrutacji kandydatów?

Analizujemy otrzymane kwestionariusze, kontaktujemy się z wybranymi kanadydatami na praktykę i zapraszamy ich do siedziby firmy w Opolu. Tu przeprowadzamy rozmowę opartą na badaniu kompetencji. Kompetencje to wiedza w obszarze zainteresowania praktyką, umiejętności i zachowanie zgodne z naszymi wartościami, których oczekujemy od praktykantów.
Rozmowa umożliwia kandydatowi pokazanie siebie z jak najlepszej strony oraz zdobycie jak największej ilości informacji o interesującym go dziale. My w tym samym czasie mamy szansę zebrać możliwie pełne, rzetelne informacje o osobie, jak również zapoznać ją z organizacją i standardami pracy w danym dziale.
Oprócz rozmowy czasami decydujemy się także na testy umiejętności, które badają zdolność analitycznego myślenia oraz test ze znajomości języka angielskiego.
Wszyscy biorący udział w procesie rekrutacji na praktykanta otrzymują informacje zwrotne o wynikach rozmowy i testów, ale tylko najlepsi - zaproszenie na praktykę.


Kogo szukamy?

Chcemy pracować z tymi, którzy nie chodzą utartymi ścieżkami, potrafią łamać standardy i z optymizmem wprowadzać zmiany. Szukamy osób działających z entuzjazmem, ceniących zdanie innych, otwartych na różne sposoby myślenia i działania, umiejących pracować i świętować sukcesy z innymi.
Wierzymy, że różnorodność jest naszą siłą! Różni ludzie poprzez różne biografie, różne osobowości wnoszą do organizacji nowe perspektywy, dlatego jesteśmy tak otwarci na praktykantów i stażystów. Ważne są dla nas ich świeże spostrzeżenia, pomysły, podejście do zadań, które przed nami wszystkimi stoją.
Program Praktyk i Staży, nazwany przez naszych pracowników Praktycznie Fantastycznie, to doskonała okazja, by odkryć swoją zawodową pasję, poznać procesy biznesowe, nawiązać nowe znajomości oraz nawiązać z nami dłuższą współpracę.
Jeśli tak, jak my cenisz sobie różnorodność, pasję, entuzjazm i chęć do osiągania wybitnych wyników nie wahaj się i prześlij do nas swoją aplikację.


O czym należy pamiętać?

W trosce o naszych konsumentów stawiamy sobie bardzo duże wymagania dotyczące dobrego stanu zdrowia. Jeżeli otrzymasz od nas propozycję praktyki lub stażu, poprosimy Cię o wykonanie badań lekarskich uprawniających do pracy w przemyśle spożywczym.


Nutricia Zakłady Produkcyjne w Opolu, na praktykę lub staż zapraszają Cię do działów:

Dział Księgowości - zajmuje się prowadzeniem ewidencji księgowej i odpowiada za sprawozdawczość finansowo-podatkową firmy;
Dział Administracji i Biura Zarządu - odpowiada za przepływ informacji zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz zakładu oraz zapewnia sprawne funkcjonowanie biura Zarządu;
Dział BHP - odpowiada za system zarządzania bezpieczeństwem pracy i bezpieczeństwo pracowników;
Dział Dystrybucji - oprócz składowania naszych wyrobów zajmuje się ich logistyką w kraju i za granicą, mieści się tu również dział obsługi klienta zwany przez nas Działem Exportu;
Dział Exportu - opracowuje umowy handlowe dotyczące eksportu, odpowiada za profesjonalną obsługę i organizację wysyłek eksportowych oraz utrzymywanie optymalnych zapasów magazynowych;
Dział Zasobów Ludzkich - obejmuje on m.in. szkolenia i rozwój pracowników, rekrutację, administrację i Prawo Pracy, politykę płac i świadczeń dodatkowych;
Dział IT - nadzoruje systemy informatyczne w firmie, wspomaga pracę innych działów, wdraża nowe rozwiązania;
Dział Planowania i Zakupów Logistycznych - zajmuje się współpracą z dostawcami polskimi
i zagranicznymi, zapewniając niezbędne do produkcji surowce i opakowania. Ponadto dba o odpowiedni poziom zapasów i sprawną działalność magazynu surowców i opakowań. W części dotyczącej planowania zajmuje się planowaniem produkcji długoterminowej, a także przygotowywaniem harmonogramów produkcji;
Dział Rozwoju Produktów - tu tworzymy receptury wyrobów dla naszych małych odbiorców na całym świecie. Dział ten ściśle współpracuje m.in. z działami produkcyjnymi;
Działy Produkcyjne - tutaj produkujemy nasze wyroby: mleka modyfikowane i kaszki na Wydziale Odżywek Sypkich oraz posiłki dla dzieci w słoiczkach na Wydziale BoboVita;
Dział Zakupów - zajmuje się m.in. współpracą z naszymi kontrahentami polskimi i zagranicznymi, zapewniając potrzebne w produkcji surowce, półprodukty i opakowania, dokonuje zakupów niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania przedsiębiorstwa oraz odpowiada za sprawną działalność magazynu surowców;
Dział Zapewnienia i Kontroli Jakości - tworząc produkty dla tak wymagających odbiorców, jakimi są niemowlęta i małe dzieci, najwyższa jakość stanowi dla nas słowa określające zasady naszej codziennej pracy. Dział ten składa się z trzech laboratoriów: mikrobiologicznego, badań fizyko-chemicznych oraz materiałów surowcowych;
Dział Utrzymania Ruchu - dział ten m.in. opiekuje się technicznym stanem linii produkcyjnych;
Dział Techniczny - wspiera swoim działaniem Dział Utrzymania Ruchu oraz planuje i odpowiada za inwestycje w firmie. W tym też dziale pracują nasi specjaliści ds. ochrony środowiska.


Jeśli jesteś zainteresowany stażem lub praktyką w Opolu odpowiedz na konkretne ogłoszenie rekrutacyjne, które znajdziesz pod linkiem Oferty pracy - Opole, możesz też zalogować się w naszej bazie wypełniając formularz online 
lub przesłać swoje zgłoszenie (CV i list motywacyjny) na adres
praca.opole@danone.com
z tematem wiadomości: "Praktyka" lub  "Staż" i nazwa działu, który Cię interesuje.

Zgłoszenia do bazy osób chętnych do podjęcia z nami współpracy (formularz online) przyjmujemy przez cały rok. Natomiast pod linkiem Oferty pracy znajdziesz konkretne oferty, na które możesz odpowiadać.Nasza oferta dla studentów i absolwentów:

Program praktyk i staży PRAKTYCZNIE FANTASTYCZNIE
Całoroczny program praktyk i staży w ramach, którego wybrane osoby mogą się realizować w każdym z działów naszej firmy. Obowiązują zasady rekrutacji przedstawione powyżej.
Co zyskujesz biorąc udział w programie:
- nieocenione doświadczenie w pracy z profesjonalnym i wyjątkowym zespołem
- możliwośc sprawdzenia się przy realizacji samodzielnych i ciekawych projektów
- możliwość konfrontacji wiedzy teoretycznej z praktyka biznesową
-  zaświadczenie o odbyciu praktyki/stażu na prośbę zainteresowanego
- możliwość otrzymania wynagrodzenia (dla najlepszych)
- możliwość stałego zatrudnienia w firmie.

TRAMPOLINA  
To nasza najnowsza propozycja dla studentów. Od 2011 roku, od lutego do marca na naszej stronie internetowej ogłaszamy konkurs. Zainteresowane osoby mają do opracowania jeden z kilku zaproponowanych przez nas projektów.
Nagrodą dla autorów najlepszych pomysłów jest staż w opolskiej Nutricia, podczas którego, pod czujnym okiem opiekuna, pracują nad wdrożeniem swojego rozwiązania w życie.
Jesteśmy przekonani, że Trampolina to doskonała okazja dla studentów na to, by rozwijać swoją zawodową pasję i poznać procesy biznesowe w tak dynamicznym środowisku, jak nasze. To niepowtarzalna szansa dla młodych ludzi na realizację własnych pomysłów, na współpracę z ekspertami w swojej dziedzinie, na satysfakcję, jaka przychodzi po doprowadzeniu zadania z sukcesem do końca!

JUNIOR MANAGER PROGRAM
To super atrakcyjny program treningowy skierowany do absolwentów i studentów ostatniego roku uczelni wyższych takich kierunków, jak technologia żywności, inżynieria produkcji, nauki o żywieniu
lub pokrewne. Jednymi z warunków, które należy spełnić aby przystąpić do programu to doświadczenie w pracy za granicą, bardzo dobra znajomość języka angielskiego oraz mobilność.
JMP obejmuje 24 miesiące treningu, który rozpoczyna się projektem w Nutricia Zakłady Produkcyjne w Opolu, a następnie udziałem w projektach wybranych fabryk w DANONE.
To sposób na odkrywanie i rozwijanie młodych talentów poprzez kontakt z wielokulturowym światem biznesu oraz rozszerzanie ich horyzontów. To program dla tych, którzy mają apetyt na ambitne wyzwania, mają niestandardowe, innowacyjne pomysły i ochotę na to, aby zmierzyć się z prawdziwym światem biznesu.
Po zakończeniu programu Junior Manager ma możliwość dalszego rozwoju w DANONE BABY NUTRITION!
Nabór do programu ogłaszamy rokrocznie w pierwszej połowie roku. Rekrutacja do programu odbywa się w czasie wakacji poprzez Assessment Center.
Jeśli masz w sobie cechy lidera, otwartą głowę pełną pomysłów, lubisz wyzwania, poznawanie nowych ludzi i kultur to jest to program właśnie dla Ciebie. Więcej informacji o programie szukaj w internecie. 

PISANIE PRAC DYPLOMOWYCH NA PRZYKŁADZIE FIRMY Nutricia Zakłady Produkcyjne w Opolu

Mamy wiele pytań ze strony studentów dotyczących chęci pisania pracy magisterskiej, inżynierskiej czy też licencjackiej na przykładzie naszej firmy. 

Drogi studencie, dajemy Ci taką możliwość jednak powinieneś spełnić kilka warunków. 
Warunek konieczny to odbycie miesięcznej praktyki w naszej firmie. W trakcie praktyki lub po jej zakończeniu powinieneś znaleźć mentora swojej pracy, czyli pracownika firmy, który pełnić będzie rolę promotora Twojej pracy wewnątrz naszej organizacji. Mentor otoczy Cię wsparciem w zbieraniu materiałów, a tym sam
weźmie odpowiedzialność za późniejsze sprawdzenie informacji zawieranych w pracy.
Po tym etapie, należy złożyć podanie w Dziale Zasobów Ludzkich z prośbą o udostępnienie potrzebnych Ci informacji. Podanie powinno zawierać imię i nazwisko, dane opiekuna z wewnątrz firmy oraz szczegółowy plan pracy. Następnie podanie jest rozpatrywane przez Dyrektor ds. Zasobów Ludzkich.
Po uzyskaniu pozytywnej decyzji, możesz przystąpić do pisania pracy.
Pamiętaj, że firma zastrzega sobie prawo do wglądu do pracy przed jej rozpowszechnieniem.


Nasze działania
Raport wpływu
Czytaj więcej Czytaj więcej
Nasze wartości i misja
Nasze wartości i misja
Czytaj więcej Czytaj więcej