W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności. Czy zgadzają się Państwo na używanie plików cookies?

Zgadzam się        Nie zgadzam się

hidden
Więcej smaków dla najmłodszych!

Czy wiesz że...

Roczny zapas naszych produktów, zjadanych przez polskie maluszki, waży tyle, co 90 samolotów Airbus A380.

Więcej smaków dla najmłodszych!

Pierwszy w ofercie BoboVita obiadek z cielęciną dla dzieci po 5. miesiącu życia

Warszawa, 22 listopada 2011 r. – W ofercie BoboVita pojawiły się 3 nowe obiadki z różnymi rodzajami mięsa – cielęciną, szynką i indykiem. Nowości przeznaczone są dla niemowląt po 5. miesiącu życia. Pomagają rozszerzać jadłospis dziecka i umożliwiają mu poznawanie nowych smaków.

Więcej smaków dla najmłodszych!

Obiadkowe nowości BoboVita to:
Ziemniaczki z marchewką i cielęciną, po 5. miesiącu,
Marchewka z szynką i kaszką kukurydzianą, po 5. miesiącu,
Warzywa z indykiem i cukinią, po 5. miesiącu.

Zgodnie ze schematem żywienia niemowląt, menu niemowlecia karmionego mlekiem modyfikowanym po 5. miesiącu życia można rozszerzać podając pierwsze posiłki zawierające mięso. Organizm tak małego dziecka jest delikatny, a jego organy i układ odpornościowy nie są jeszcze w pełni rozwinięte. Dlatego tak ważne jest by rozszerzać jego menu w odpowiedni i bezpieczny sposób, sięgając po sprawdzone, przebadane produkty.

Nowe obiadki BoboVita powstały z bezpiecznych składników, które są odpowiednie dla wrażliwego organizmu niemowlęcia. Zawierają delikatne mięso i warzywa gotowane na parze. Wszystkie składniki pochodzą z upraw i hodowli prowadzonych przez sprawdzonych dostawców i kontrolowanych zgodnie z rygorystycznymi standardami zapewniającymi najwyższą jakość. Właściwe proporcje składników i idealnie gładka konsystencja sprawiają, że obiadki BoboVita to doskonały posiłek dla dziecka poznającego nowe smaki.

„Wprowadzając na rynek 3 nowe obiadki dla najmłodszych niemowląt, wyszliśmy naprzeciw wymaganiom mam, które chcą urozmaicić dietę swoich dzieci oraz uczyć je rozpoznawania nowych smaków. W ofercie obiadków dla dzieci po 5. miesiącu dominują posiłki z drobiem, dlatego wśród naszych nowości znalazły się obiadki z cielęciną i szynką. Większość dostępnych na rynku posiłków dla niemowląt zawiera w swoim składzie marchew, dlatego – by dać mamom i dzieciom większy wybór – w obiadku „Warzywa z indykiem i cukinią” marchew zastąpiliśmy kukurydzą. W ten sposób staramy się wesprzeć mamy w komponowaniu urozmaiconego i zdrowego jadłospisu dziecka” – powiedziała Ewa Chrzanowska, młodszy kierownik produktu, NUTRICIA Polska.

Nowe obiadki dostępne są w cenie ok. 3,35 zł za słoiczek 125 g. Na każdym opakowaniu obiadków pojawi się ciekawostka „Czy wiesz, że…?”, dotycząca żywienia dzieci. Kolory nakrętek i etykiet pozwolą mamom szybko zorientować się, jaki rodzaj mięsa znajduje się w słoiczku. Żółta nakrętka oznacza, że składnikiem potrawy jest mięso drobiowe, czerwona – że obiadek zawiera mięso czerwone: szynkę lub cielęcinę.

O wprowadzeniu nowości na rynek konsumenci dowiedzą się dzięki informacjom na stronie internetowej BoboVita oraz programowi bezpośrednich wysyłek.

Nowe obiadki BoboVita z mięsem nie zawierają glutenu ani mleka. Zgodnie z przepisami prawa nie zawierają konserwantów, barwników i wzmacniaczy smaku. Ich receptury zostały skomponowane zgodnie z wymaganiami schematu żywienia niemowląt i programu „Żywienie z myślą o przyszłości”, stworzonego przez ekspertów marki BoboVita. Celem programu jest pomoc rodzicom w wyborze najlepszego sposobu żywienia dziecka od pierwszych miesięcy życia, a także kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych na przyszłość. Więcej informacji o programie „Żywienie z myślą o przyszłości” oraz o wszystkich produktach BoboVita można znaleźć na stronie www.bobovita.pl .


Nasze działania
Raport wpływu
Czytaj więcej Czytaj więcej
Nasze wartości i misja
Nasze wartości i misja
Czytaj więcej Czytaj więcej