W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności. Czy zgadzają się Państwo na używanie plików cookies?

Zgadzam się        Nie zgadzam się

hidden
Więcej smaków dla najmłodszych!

Czy wiesz że...

Co roku w Polsce na świat przychodzi około 360 tysięcy dzieci. I co roku wiele z nich zasmakuje w którymś z naszych produktów.

Więcej smaków dla najmłodszych!

Pierwszy w ofercie BoboVita obiadek z cielęciną dla dzieci po 5. miesiącu życia

Warszawa, 22 listopada 2011 r. – W ofercie BoboVita pojawiły się 3 nowe obiadki z różnymi rodzajami mięsa – cielęciną, szynką i indykiem. Nowości przeznaczone są dla niemowląt po 5. miesiącu życia. Pomagają rozszerzać jadłospis dziecka i umożliwiają mu poznawanie nowych smaków.

Więcej smaków dla najmłodszych!

Obiadkowe nowości BoboVita to:
Ziemniaczki z marchewką i cielęciną, po 5. miesiącu,
Marchewka z szynką i kaszką kukurydzianą, po 5. miesiącu,
Warzywa z indykiem i cukinią, po 5. miesiącu.

Zgodnie ze schematem żywienia niemowląt, menu niemowlecia karmionego mlekiem modyfikowanym po 5. miesiącu życia można rozszerzać podając pierwsze posiłki zawierające mięso. Organizm tak małego dziecka jest delikatny, a jego organy i układ odpornościowy nie są jeszcze w pełni rozwinięte. Dlatego tak ważne jest by rozszerzać jego menu w odpowiedni i bezpieczny sposób, sięgając po sprawdzone, przebadane produkty.

Nowe obiadki BoboVita powstały z bezpiecznych składników, które są odpowiednie dla wrażliwego organizmu niemowlęcia. Zawierają delikatne mięso i warzywa gotowane na parze. Wszystkie składniki pochodzą z upraw i hodowli prowadzonych przez sprawdzonych dostawców i kontrolowanych zgodnie z rygorystycznymi standardami zapewniającymi najwyższą jakość. Właściwe proporcje składników i idealnie gładka konsystencja sprawiają, że obiadki BoboVita to doskonały posiłek dla dziecka poznającego nowe smaki.

„Wprowadzając na rynek 3 nowe obiadki dla najmłodszych niemowląt, wyszliśmy naprzeciw wymaganiom mam, które chcą urozmaicić dietę swoich dzieci oraz uczyć je rozpoznawania nowych smaków. W ofercie obiadków dla dzieci po 5. miesiącu dominują posiłki z drobiem, dlatego wśród naszych nowości znalazły się obiadki z cielęciną i szynką. Większość dostępnych na rynku posiłków dla niemowląt zawiera w swoim składzie marchew, dlatego – by dać mamom i dzieciom większy wybór – w obiadku „Warzywa z indykiem i cukinią” marchew zastąpiliśmy kukurydzą. W ten sposób staramy się wesprzeć mamy w komponowaniu urozmaiconego i zdrowego jadłospisu dziecka” – powiedziała Ewa Chrzanowska, młodszy kierownik produktu, Nutricia Polska.

Nowe obiadki dostępne są w cenie ok. 3,35 zł za słoiczek 125 g. Na każdym opakowaniu obiadków pojawi się ciekawostka „Czy wiesz, że…?”, dotycząca żywienia dzieci. Kolory nakrętek i etykiet pozwolą mamom szybko zorientować się, jaki rodzaj mięsa znajduje się w słoiczku. Żółta nakrętka oznacza, że składnikiem potrawy jest mięso drobiowe, czerwona – że obiadek zawiera mięso czerwone: szynkę lub cielęcinę.

O wprowadzeniu nowości na rynek konsumenci dowiedzą się dzięki informacjom na stronie internetowej BoboVita oraz programowi bezpośrednich wysyłek.

Nowe obiadki BoboVita z mięsem nie zawierają glutenu ani mleka. Zgodnie z przepisami prawa nie zawierają konserwantów, barwników i wzmacniaczy smaku. Ich receptury zostały skomponowane zgodnie z wymaganiami schematu żywienia niemowląt i programu „Żywienie z myślą o przyszłości”, stworzonego przez ekspertów marki BoboVita. Celem programu jest pomoc rodzicom w wyborze najlepszego sposobu żywienia dziecka od pierwszych miesięcy życia, a także kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych na przyszłość. Więcej informacji o programie „Żywienie z myślą o przyszłości” oraz o wszystkich produktach BoboVita można znaleźć na stronie www.bobovita.pl .


Nasze działania
Raport wpływu
Czytaj więcej Czytaj więcej
Nasze wartości i misja
Nasze wartości i misja
Czytaj więcej Czytaj więcej