W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności. Czy zgadzają się Państwo na używanie plików cookies?

Zgadzam się        Nie zgadzam się

hidden
Od ziarenka do kaszki

Czy wiesz że...

Nazwa "NUTRICIA" powstała od łacińskiego słowa "nutrire" - żywić, karmić. Firma NUTRICIA powstała w 1901 roku w Holandii.

Od ziarenka do kaszki

Zboża BoboVita uprawiane z myślą o potrzebach dziecka

Warszawa, 30 marca 2017 r. – W żywieniu niemowląt i małych dzieci nie ma miejsca na przypadek. Odpowiedni klimat uprawy i ciągła kontrola jakości gleby. Starannie selekcjonowane nasiona, a do tego ponad 600 testów jakości każdej partii produktów. BoboVita troszczy się o zboża już od ziarenka – tak jak mama dba o swoje dziecko. Wszystko po to, aby zapewnić najmłodszym konsumentom bezpieczne i odpowiedniej jakości kaszki, będące ważnym elementem urozmaiconego jadłospisu oraz istotnym źródłem energii.

Od ziarenka do kaszki •    Produkty zbożowe są ważnym elementem codziennej diety.
•    Te przeznaczone dla dorosłych mogą być nieodpowiednie dla niemowlęcia. Małe dzieci są szczególną grupą konsumentów – wymagają podawania im produktów spełniających odpowiednie normy.
•    BoboVita dba o proces produkcji od ziarenka do kaszki.
•    Kaszki BoboVita, przygotowane zgodnie z rekomendowanym sposobem przyrządzania, to pełnowartościowy posiłek – idealna kompozycja zbóż i mleka modyfikowanego – w wielu pysznych smakach.

Bezpieczny wybór

Mama dba o rozwijające się dziecko na każdym etapie 1000 pierwszych dni jego życia. Ta troska to również sposób żywienia dopasowany do potrzeb wrażliwego maluszka. W codziennym, zbilansowanym menu, zarówno dorosłych, jak i małych dzieci, ważne miejsce zajmują produkty zbożowe. Na co zwracać uwagę, kiedy chcemy je podawać dziecku? Kluczowa jest jakość i bezpieczeństwo. Zarówno kaszki zbożowe, jak i żywność przeznaczona specjalnie dla najmłodszych są produkowane z największą starannością, aby odpowiadały na ich potrzeby, a jednocześnie były bezpieczne – co jest ściśle określone prawem polskim i europejskim. To, co dobre dla dorosłych, nie zawsze jest odpowiednie dla małych dzieci, które są wyjątkowo wrażliwe na działanie czynników zewnętrznych, w tym zanieczyszczeń potencjalnie występujących w żywności, jak np. pozostałości pestycydów.

Uprawy z myślą o wyjątkowych potrzebach
W żywieniu niemowląt i małych dzieci nie ma miejsca na przypadek, dlatego BoboVita zna każdy etap drogi, jaki przechodzą produkty. Kontroluje proces produkcji od ziarenka do kaszki:
•    pola są wybierane ze względu na najbardziej optymalne warunki do uprawy zbóż, w tym klimat, temperaturę, nasłonecznienie i wiatr;
•    100% zbóż jest uprawianych w Europie, a większość z nich rośnie w południowej części kontynentu: Portugalii, Hiszpanii, Francji i we Włoszech;
•    gleba jest stale kontrolowana, aby mieć pewność, że jest bezpieczna pod względem zawartości metali;
•    nasiona odpowiednich odmian są wyselekcjonowane i sprawdzone;
•    użycie środków ochrony roślin jest minimalizowane, aby uzyskać ziarna spełniające bardzo rygorystyczne wymagania, np. pod względem obecności pestycydów;
•    każda partia zbóż przechodzi nawet ponad 600 testów jakości;
•    wszystkie kaszki są produkowane w Polsce.

Kaszki BoboVita, przygotowane zgodnie z rekomendowanym sposobem przyrządzania, to pełnowartościowy posiłek – idealna kompozycja zbóż i mleka modyfikowanego – w wielu pysznych smakach. Receptury są dopasowane do wieku i etapu rozwoju dziecka:
•    dla niemowląt, dopiero poznających zboża, są one proste i bardzo delikatne,
•    dla maluszków, które w drugim półroczu życia są gotowe na nowe zboża,
•    dzieciom po 8. miesiącu życia można podawać warianty wieloowocowe oraz kaszki ze zbożami z pełnego przemiału.

„Troska mamy o delikatne, rozwijające się niemowlę jest wyjątkowa. BoboVita wie, jak wrażliwy, a  jednocześnie wymagający jest organizm dziecka, dlatego chce wspierać rodziców w kluczowym okresie 1000 pierwszych dni życia maluszka. Dostawcy BoboVita troszczą się o zboża już od ziarenka – uprawiają je oraz selekcjonują z myślą o potrzebach niemowląt i małych dzieci. Dzięki temu kaszki BoboVita to bezpieczne i sprawdzonej jakości produkty, dopasowane do wyjątkowych potrzeb najmłodszych konsumentów” – tłumaczy Agnieszka Cebulska, Senior Brand Manager BoboVita.

Marka BoboVita oferuje kaszki zbożowe odpowiednie dla niemowląt w różnym wieku, w pełni odpowiadające na ich potrzeby, wynikające z etapu rozwoju, na jakim znajduje się dziecko. Dostępne są warianty mleczne, bezmleczne, glutenowe, bezglutenowe, bez dodatku cukru, a także zawierające zboża z pełnego przemiału. Więcej informacji na www.bobovita.pl.

Ważne informacje: Zaleca się kontynuację karmienia piersią podczas wprowadzania pokarmów uzupełniających. Karmienie piersią powinno trwać tak długo, jak jest to pożądane przez matkę i dziecko. Karmienie piersią jest najlepsze dla dziecka.

Marka BoboVita oferuje szeroką gamę produktów dla niemowląt i małych dzieci, obejmującą m.in. kaszki, obiadki, zupki i deserki. Produkty BoboVita cieszą się uznaniem i powodzeniem wśród konsumentów, czego dowodem są liczne nagrody i wyróżnienia. Więcej informacji o ofercie produktów BoboVita znaleźć można na stronie  www.bobovita.pl.

NUTRICIA Polska to lider rynku żywności dla dzieci i niemowląt w Polsce. Specjalizuje się w żywności dla niemowląt i małych dzieci oraz dla osób dorosłych, wymagających specjalistycznego żywienia. NUTRICIA Polska dostarcza produkty żywnościowe dla dzieci we wszystkich kategoriach, m.in. mleka następne, takie jak Bebiko 2 Nutriflor+, Bebiko PRO+ 2, Bebilon 2 z Pronutra+, Bebilon Profutura 2 i mleka modyfikowane typu junior oraz żywność specjalnego przeznaczenia medycznego (m.in.: Bebiko Comfort 2 Nutriflor+, Bebilon Pepti 2 DHA), a także pełną gamę produktów uzupełniających dla niemowląt i małych dzieci (marka BoboVita).


Więcej informacji udzielają:

Karolina Papuć
Biuro Prasowe NUTRICIA Polska
ALERT MEDIA Communications
tel. (22) 546 11 00
tel. kom: 601 501 914
e-mail: nutricia@alertmedia.pl

Marta Wojciechowska
Kierownik ds. Public Relations
NUTRICIA Polska Sp. z o. o.
tel. (22) 55 000 50
tel. kom: 504 996 787
e-mail: prasa@nutricia.com.pl

Nasze działania
Nasze wartości i misja
Nasze wartości i misja