W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności. Czy zgadzają się Państwo na używanie plików cookies?

Zgadzam się        Nie zgadzam się

hidden
FitMama – ćwiczenia online dla kobiet w ciąży i młodych mam

Czy wiesz że...

W pierwszym miesiącu życia niemowlę śpi od 16 do 22 godzin na dobę – zasypia 7 i więcej razy i zazwyczaj przesypia bez przerwy nie więcej niż 3-4 godziny.

FitMama – ćwiczenia online dla kobiet w ciąży i młodych mam

Cykl ćwiczeń dla kobiet w ciąży i mam na nowej stronie BebiProgram.pl

Warszawa, 10 listopada 2015 r. – Ćwiczenia fizyczne przynoszą korzyść zarówno dla zdrowia, jak i poprawiają samopoczucie. Te wykonywane w trakcie ciąży pozwolą przygotować się do porodu, a aktywność fizyczna po przyjściu niemowlęcia na świat pozwoli na szybszy powrót do formy. Ćwiczenia z dzieckiem korzystnie wpływają też na jego rozwój. Specjalnie dla kobiet w ciąży i młodych mam na stronie BebiProgram.pl dostępny jest cykl ćwiczeń z instruktorką fitness Kasią Witek.

FitMama – ćwiczenia online dla kobiet w ciąży i młodych mam Dlaczego ćwiczenia są tak ważne?

Aktywność fizyczna ma pozytywny wpływ zarówno na nasze zdrowie, jak i samopoczucie. Ćwiczenia w trakcie ciąży pomogą pozbyć się uciążliwych w tym czasie dolegliwości oraz przygotować się do porodu. Trening po przyjściu dziecka na świat pomoże wrócić do kondycji sprzed porodu. Aby być w formie, można też ćwiczyć w domu. Jeżeli dziecko skończyło pół roku i nie ma przeciwwskazań do aktywności fizycznej u mamy i niemowlęcia, można robić to wspólnie – mama zadba o sylwetkę, a dla niemowlęcia będzie to świetna zabawa.

Ćwiczenia wykonywane w trakcie ciąży pomogą przygotować się do porodu, poprawią ogólną wydolność i postawę, a także mogą złagodzić mdłości, bóle kręgosłupa czy obrzęk nóg. Fitness wykonywany z dzieckiem pozytywnie wpłynie na jego rozwój – np. poprzez bujanie, kołysanie poprawiamy jego równowagę i koordynację ruchów, stymulujemy też zmysł wzroku, poprzez wodzenie za ruchami mamy, słuch, poprzez odbieranie specjalnie dobranej muzyki towarzyszącej ćwiczeniom oraz dotyk, poprzez odpowiednie trzymanie i przytulanie.

Zestaw ćwiczeń FitMama

Na stronie BebiProgram.pl w sekcji Szkoła Rodzenia każda mama znajdzie cykl ćwiczeń, z którego może wybrać te odpowiednie dla siebie. Każdy trening należy rozpoczynać od rozgrzewki, która zmniejszy ryzyko wystąpienia kontuzji oraz przygotuje mięśnie do wysiłku fizycznego.

Autorskie ćwiczenia opracowane przez Kasię Witek, mamę i instruktorkę fitness z 11-letnim doświadczeniem zawodowym, są odpowiednie dla kobiet w ciąży oraz młodych mam.

Siedem lat temu, kiedy zaszłam w ciążę, zaczęłam się interesować treningiem dla kobiet w ciąży po to, żeby wiedzieć, jak sama mogę bezpiecznie ćwiczyć. Wtedy zaczęłam pracować z kobietami w ciąży, a jak urodziłam synka, zaczęłam pracować z mamami i z małymi dziećmi. W tej chwili szkolę się w kierunku rehabilitacji połogowej, pomagam mamom uporać się z szybkim powrotem do formy i zdrowia. W ciąży warto ćwiczyć po to, żeby się dobrze poczuć, być cały czas aktywną i pozbyć się dolegliwości związanych z ciążą, takich jak bóle kręgosłupa, obrzęki, mdłości – ćwiczenia na to wszystko pomagają. Podczas ćwiczeń z dzieckiem wpływa się na jego rozwój – na zmysły, poczucie równowagi, koordynację ciała i odpowiednie napięcie mięśniowe. Podczas zajęć grupowych ćwiczymy przy muzyce, która jest tak dobrana, aby była odpowiednia dla dzieci. Dodatkowo dziecko wodzi wzrokiem za mamą, która się porusza – podnosi rękę, nogę, zmienia ustawienie ciała, jest dotykane, przytulane i kołysane przez mamę – tłumaczy Kasia Witek.

Cykl ćwiczeń z Kasią Witek obejmuje następujące odcinki:
•    Rozgrzewka
•    Mama w formie
•    Mama w formie z piłką
•    Plecy bez bólu
•    Przygotuj się do porodu
•    Mama ćwiczy z dzieckiem
Przed rozpoczęciem ćwiczeń warto skonsultować się z lekarzem, który wykluczy przeciwwskazania do aktywności fizycznej.

Nowy serwis BebiProgram.pl

W październiku został uruchomiony nowy serwis BebiProgram.pl, który jest kompleksowym źródłem informacji i narzędzi dla kobiet w ciąży i mam. Opracowywane przy udziale ekspertów zagadnienia są przedstawiane z punktu widzenia zdrowia i żywienia dziecka, zdrowia i żywienia mamy, a także rozwoju dziecka.

Filmy z Kasią Witek dostępne są na stronie:
https://www.bebiprogram.pl/zdrowie-mamy/szkola-rodzenia

Bebilon  to linia mlek modyfikowanych zaspokajających różnorodne potrzeby żywieniowe niemowląt i małych dzieci. Została stworzona przez ekspertów zainspirowanych 30 latami badań nad mlekiem matki. Bebilon 2 z Pronutra+ zawiera unikalną kompozycję składników dla wspierania korzystnej mikroflory jelitowej, rozwoju układu odpornościowego oraz mózgu i wzroku dziecka. Bebilon Profutura to linia mlek modyfikowanych inspirowanych nauką o programowaniu żywieniowym we wczesnym okresie życia (ENP – Early-Life Nutritional Programming). Więcej informacji o gamie produktów Bebilon z Pronutra+ i Bebilon Profutura można znaleźć na stronach www.bebiprogram.pl

Nutricia Polska
to lider rynku żywności dla dzieci i niemowląt w Polsce. Nutricia specjalizuje się w żywności dla niemowląt i małych dzieci oraz dla osób dorosłych wymagających specjalistycznego żywienia. Nutricia Polska dostarcza produkty żywnościowe dla dzieci we wszystkich kategoriach – od podstawowych i specjalistycznych mlek modyfikowanych (marki Bebiko i Bebilon), po pełną gamę produktów dla niemowląt i małych dzieci (marka BoboVita).

Więcej informacji udzielają:

Karolina Papuć
Biuro Prasowe Nutricia Polska
ALERT MEDIA Communications
tel. (22) 546 11 00
tel. kom: 601 501 914 
e-mail: nutricia@alertmedia.pl

Małgorzata Kołodrub
Kierownik ds. Komunikacji
Nutricia Polska Sp. z o. o.
tel. (22) 55 000 50
tel. kom: 604 490 483
e-mail: prasa@nutricia.com.pl


Nasze działania
Raport wpływu
Czytaj więcej Czytaj więcej
Nasze wartości i misja
Nasze wartości i misja
Czytaj więcej Czytaj więcej