W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności. Czy zgadzają się Państwo na używanie plików cookies?

Zgadzam się        Nie zgadzam się

hidden
BoboVita Expert HA i BoboVita Expert źródło błonnika – nowe, wyjątkowe kaszki dla niemowląt i małych dzieci

Czy wiesz że...

Wśród polskich maluszków, które zajadają dania dla niemowląt, prawie co drugi zajada nasze odżywki.

BoboVita Expert HA i BoboVita Expert źródło błonnika – nowe, wyjątkowe kaszki dla niemowląt i małych dzieci


Warszawa, 17 lipca 2014 r. – Marka BoboVita rozszerza linię specjalistycznych kaszek BoboVita Expert o dwa nowe produkty. Kaszki BoboVita Expert HA o smaku waniliowym oraz BoboVita Expert źródło błonnika powstały w odpowiedzi na szczególne potrzeby żywieniowe niemowląt i małych dzieci.

BoboVita Expert HA i BoboVita Expert źródło błonnika – nowe, wyjątkowe kaszki dla niemowląt i małych dzieci

Układ pokarmowy niemowląt w pierwszych miesiącach życia nie jest w pełni dojrzały. Potrzeba czasu, by przystosował się do funkcjonowania w nowych warunkach i przyjmowania kolejnych pokarmów. To szczególnie ważny etap w rozwoju maluszka, w którym jego organizm kształtuje prawidłowe nawyki żywieniowe i przygotowuje się do spożywania urozmaiconej diety w późniejszym okresie życia. Rozwój układu pokarmowego można wspierać odpowiednią dietą. 

Kaszka BoboVita Expert HA po 4. miesiącu życia to idealny wybór dla dzieci karmionych mlekiem modyfikowanym HA. W przypadku dzieci karmionych piersią można ją wprowadzić do jadłospisu malucha po 6. miesiącu życia. Zawiera zhydrolizowane białko oraz opatentowaną kompozycję oligosacharydów GOS/FOS, czyli specjalną mieszankę węglowodanów, stworzoną po długoletnich badaniach nad składnikami mleka kobiecego. Kaszka jest też wzbogacona o kompleks witamin i składników mineralnych, a jej waniliowy smak urozmaici dietę dzieci. Nowa propozycja kaszki to produkt bezglutenowy.

Kaszka BoboVita Expert źródło błonnika jest odpowiednia dla niemowląt po 8. miesiącu życia.  Zawiera mąki z pełnego ziarna, które są źródłem błonnika, ważnego składnika w diecie dziecka. Receptura bezmlecznej kaszki BoboVita Expert źródło błonnika została wzbogacona o kompleks 12 witamin, wapń, żelazo oraz jod. Produkt nie zawiera dodatku cukru, w składzie są tylko naturalnie występujące w zbożach węglowodany proste.

„Rozszerzyliśmy gamę kaszek BoboVita Expert, aby jeszcze mocniej wesprzeć mamy szukające produktów na specjalne potrzeby swoich dzieci. Kaszki BoboVita Expert HA oraz BoboVita Expert źródło błonnika wspierają rozwój niemowląt i małych dzieci dzięki recepturze, opracowanej przez ekspertów żywienia” – powiedziała Urszula Ratyńska-Bojar, młodszy kierownik marki BoboVita, Nutricia Polska.

 

Dwa nowe produkty z linii kaszek specjalistycznych BoboVita Expert to:

Kaszka BoboVita Expert HA o smaku waniliowym jest dostępna w pudełkach 200 g, a BoboVita Expert źródło błonnika w pudełkach 230 g. Nowe kaszki BoboVita Expert są już dostępne w sprzedaży w wybranych sieciach sklepów, drogeriach oraz w wybranych aptekach. Kosztują odpowiednio –około 12 zł i 10 zł za sztukę.

Oprócz dwóch nowych smaków, kaszki BoboVita Expert są oferowane w 4 innych wariantach: Kaszka mleczna ryżowo-kukurydziana po 4. miesiącu, Kaszka mleczna ryżowo-kukurydziana o smaku bananowym po 4. miesiącu, Kaszka mleczna pszenno-jaglano-owsiana po 8. miesiącu oraz dla dzieci z alergią lub wrażliwym układem pokarmowym BoboVita Minima – bezglutenowy produkt zbożowy po 4. miesiącu.

Marka BoboVita oferuje szeroką gamę produktów dla niemowląt i małych dzieci, obejmującą m.in. kaszki, obiadki, zupki i deserki w słoiczkach. Produkty BoboVita cieszą się uznaniem i powodzeniem wśród konsumentów, czego dowodem są liczne nagrody i wyróżnienia. Więcej informacji o ofercie produktów BoboVita znaleźć można na stronie www.bobovita.pl.

Nutricia Polska to lider rynku żywności dla dzieci i niemowląt w Polsce. Nutricia specjalizuje się w żywności dla niemowląt i małych dzieci oraz dla osób dorosłych wymagających specjalistycznego żywienia. Nutricia Polska dostarcza produkty żywnościowe dla dzieci we wszystkich kategoriach − od podstawowych i specjalistycznych mlek modyfikowanych (marki Bebiko i Bebilon), po pełną gamę produktów dla niemowląt i małych dzieci (marka BoboVita).

Więcej informacji udzielają:

Magdalena Michałowska
Biuro Prasowe Nutricia Polska
ALERT MEDIA Communications
tel. (22) 546 11 00
tel. kom: 693 842 027 
e-mail: nutricia@alertmedia.pl

Małgorzata Kołodrub
Kierownik ds. Komunikacji
Nutricia Polska Sp. z o. o.
tel. (22) 55 000 50
tel. kom: 604 490 483
e-mail: prasa@nutricia.com.pl


Nasze działania
Raport wpływu
Czytaj więcej Czytaj więcej
Nasze wartości i misja
Nasze wartości i misja
Czytaj więcej Czytaj więcej