W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności. Czy zgadzają się Państwo na używanie plików cookies?

Zgadzam się        Nie zgadzam się

hidden
Bezpieczne surowce, zaufani dostawcy, najwyższa jakość produktów!

Czy wiesz że...

Zalecenia Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) mówią, że niemowlęta powinny być karmione wyłącznie piersią przez pierwszych 6 miesięcy życia.

Bezpieczne surowce, zaufani dostawcy, najwyższa jakość produktów!

Posiłki BoboVita z nowymi, przezroczystymi etykietami.

Warszawa, 23 września 2015 r. – Wrażliwość organizmów niemowlęcia i małego dziecka na działanie czynników zewnętrznych, wciąż dojrzewający układ pokarmowy oraz kształtujący się mechanizm odtruwania organizmu wymagają podawania żywności najwyższej jakości ze sprawdzonego źródła. Dlatego normy dla warzyw BoboVita są nawet do 5000 razy bardziej surowe w porównaniu z warzywami dla dorosłych*. W żywieniu niemowląt i małych dzieci nie ma miejsca na przypadek – warzywa BoboVita przechodzą nawet ponad 600 testów jakości! Z większością dostawców marka współpracuje już ponad 10 lat. Teraz posiłki BoboVita dostępne są w opakowaniach z nowymi, przezroczystymi etykietami, dzięki którym można lepiej zobaczyć składniki i różnorodne konsystencje produktów.

Bezpieczne surowce, zaufani dostawcy, najwyższa jakość produktów!

Uprawy z myślą o bezpieczeństwie najmłodszych


Już podczas ciąży dieta mamy ma ogromne znaczenie dla prawidłowego rozwoju dziecka – to wtedy zaczyna kształtować się jego metabolizm. Po narodzinach karmienie piersią to najlepszy sposób, by zadbać o odpowiednie odżywianie maluszka. Organizm dziecka jest szczególnie wrażliwy przez cały okres 1000 pierwszych dni życia, dlatego warto kontynuować jego ochronę i zapewniać mu zbilansowaną, bezpieczną dietę, także na etapie jej rozszerzania. Smak, zapach oraz wygląd są niewystarczające, by ocenić, czy surowiec jest bezpieczny dla niemowlęcia lub małego dziecka i czy spełnia rygorystyczne normy.


BoboVita gwarantuje najwyższą jakość swoich produktów dzięki współpracy ze sprawdzonymi i zaufanymi dostawcami. Każdy dostawca przed rozpoczęciem współpracy przechodzi surowe procedury selekcji pod kątem spełniania wymagań producenta – uzyskanie certyfikatu jakości dostawcy BoboVita może trwać nawet 2 lata. W jaki sposób dostawcy dbają o uprawy warzyw, które są wykorzystywane w posiłkach BoboVita? W jaki sposób przestrzegają norm oraz standardów jakości?


„Aby dostarczyć w pełni bezpieczne surowce, wykonujemy szczegółowe badania. Oprócz warzyw badamy także glebę pod względem różnych zanieczyszczeń, na przykład pozostałości metali ciężkich. Jako rolnicy uprawiający warzywa działamy na organizmie żywym, jakim jest przyroda, to znaczy gleba i warunki atmosferyczne. Każdy rok jest więc dla nas inny i niesie nowe wyzwania. Dostarczanie surowców dla niemowląt i małych dzieci to bardzo odpowiedzialne zadanie i podchodzę do tego tak, jakbym pracował dla własnych dzieci. Z pełną troską o to, by dostały jak najlepszy produkt, który na pewno jest zdrowy i bezpieczny. Uzyskanie tego produktu jest trudne, ale gdy nasze surowce spełniają rygorystyczne normy BoboVita, mamy poczucie pełnej satysfakcji, która jest ważna dla całej mojej rodziny” – tłumaczy Klaudiusz Matejka, dostawca warzyw BoboVita od ponad 10 lat.


Dostawcy BoboVita wykonują swoją pracę z pasją i poświęceniem, spełniając najwyższe standardy jakości – normy opracowane przez Unię Europejską i obowiązujące na jej terenie, a także wewnętrzne standardy marki. Wszystko po to, aby rodzice mieli pewność, że podają swojemu dziecku bezpieczny produkt.

Kontrola od siewu aż do gotowego produktu


Dostawcy są regularnie kontrolowani – dział kontroli jakości i rozwoju dostawców BoboVita przeprowadza nawet 100 audytów rocznie. 

„Kupując żywność dla dzieci, trzeba zwracać uwagę na jej znakowanie. Jeśli produkt jest oznaczony jako odpowiedni dla niemowląt, m.in. zawiera na opakowaniu widoczne oznakowanie wieku dziecka, rodzice mogą być pewni, że spełnia określone normy, a wartość odżywcza jest zgodna z wymaganiami prawa oraz dostosowana do potrzeb niemowląt i małych dzieci” – mówi Anna Galonska z działu kontroli jakości i rozwoju dostawców Nutricia.


Produkty dopasowane do wyjątkowych potrzeb


Jak pokazują badania, prawie 60% dzieci w wieku 12 miesięcy zbyt wcześnie otrzymuje żywność, która nie jest przeznaczona dla niemowląt i małych dzieci**. Środki spożywcze dla niemowląt i małych dzieci znacznie różnią się od posiłków dla dorosłych. Zgodnie z przepisami prawa nie mogą zawierać konserwantów, barwników czy wzmacniaczy smaku. Posiłki BoboVita zawierają gotowane na parze warzywa oraz dostarczają rozwijającemu się organizmowi dziecka niezbędnych substancji odżywczych w odpowiedniej ilości.

Żywność dla niemowląt i małych dzieci jest specjalnym produktem. Nie świadczą o tym kolory czy rysunek na opakowaniu, a wskazanie wiekowe. Dzięki niemu mama wie, czy wybiera dla swojego dziecka odpowiedni posiłek – pod względem jego składu oraz konsystencji. Posiłki BoboVita zawierają oznaczenia, dzięki którym mama ma pewność, że podaje swojemu dziecku produkt najwyższej jakości, odpowiedni do etapu rozwoju dziecka. Teraz posiłki BoboVita są dostępne w opakowaniach z przezroczystymi etykietami, które eksponują zawartość słoiczka. Poprzez zmianę etykiet marka jeszcze bardziej podkreśla najwyższą jakość produktów, o którą dba cały czas z myślą o najmłodszych konsumentach. Dzięki nowym etykietom rodzice będą mogli już przy półce sklepowej zobaczyć składniki i różnorodne konsystencje, które zawierają posiłki BoboVita. Więcej informacji na www.bobovita.pl.


* Żywność dla niemowląt i małych dzieci spełnia specjalne normy jakościowe, wynikające z przepisów prawa europejskiego i krajowego. Normy te są o wiele bardziej restrykcyjne w porównaniu z żywnością ogólnego przeznaczenia.
**Badanie Ocena sposobu żywienia i stanu odżywienia niemowląt w wieku 6 i 12 miesięcy w populacji polskiej, zrealizowane  przez Instytut „Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka” we współpracy z Fundacją Nutricia w 2011 roku.

Marka BoboVita oferuje szeroką gamę produktów dla niemowląt i małych dzieci, obejmującą m.in. kaszki, obiadki, zupki i deserki w słoiczkach. Produkty BoboVita cieszą się uznaniem i powodzeniem wśród konsumentów, czego dowodem są liczne nagrody i wyróżnienia. Więcej informacji o ofercie produktów BoboVita znaleźć można na stronie www.bobovita.pl.

Nutricia Polska to lider rynku żywności dla dzieci i niemowląt w Polsce. Nutricia specjalizuje się w żywności dla niemowląt i małych dzieci oraz dla osób dorosłych wymagających specjalistycznego żywienia. Nutricia Polska dostarcza produkty żywnościowe dla dzieci we wszystkich kategoriach − od podstawowych i specjalistycznych mlek modyfikowanych (marki Bebiko i Bebilon), po pełną gamę produktów dla niemowląt i małych dzieci (marka BoboVita).

Więcej informacji udzielają:

Karolina Papuć
Biuro Prasowe Nutricia Polska
ALERT MEDIA Communications
tel. (22) 546 11 00
tel. kom: 601 501 914 
e-mail: nutricia@alertmedia.pl

Małgorzata Kołodrub
Kierownik ds. Komunikacji
Nutricia Polska Sp. z o. o.
tel. (22) 55 000 50
tel. kom: 604 490 483
e-mail: prasa@nutricia.com.pl


Nasze działania
Raport wpływu
Czytaj więcej Czytaj więcej
Nasze wartości i misja
Nasze wartości i misja
Czytaj więcej Czytaj więcej