W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności. Czy zgadzają się Państwo na używanie plików cookies?

Zgadzam się        Nie zgadzam się

hidden
Bebilon Nutriton – wsparcie w karmieniu piersią przy skłonności niemowląt do ulewań

Czy wiesz że...

W pierwszym miesiącu życia niemowlę śpi od 16 do 22 godzin na dobę – zasypia 7 i więcej razy i zazwyczaj przesypia bez przerwy nie więcej niż 3-4 godziny.

Bebilon Nutriton – wsparcie w karmieniu piersią przy skłonności niemowląt do ulewań

Warszawa, 6 marca 2018 r. Karmienie piersią to złoty standard żywienia dzieci, jednocześnie budujący wyjątkową więź między mamą a niemowlęciem. Mleko kobiety jest najlepszym pokarmem dla kształtującego się organizmu. Czasem jednak pojawiają się trudności, które mogą zakłócić okres karmienia, np. ulewania. Ulewania, inaczej regurgitacje, występujące co najmniej 2 razy na dobę przez przynajmniej 3 tygodnie stwierdza się nawet u 67% niemowląt w wieku do 4. miesiąca*. Specjalnie z myślą o niemowlętach, u których zostały zdiagnozowane problemy z ulewaniem i lekarz zalecił stosowanie odpowiedniego preparatu, naukowcy opracowali unikalny produkt Bebilon Nutriton, który – dzięki swoim właściwościom zagęszczającym – pomaga zmniejszyć występowanie tej przypadłości. Dzięki temu karmienie piersią może przebiegać harmonijnie.

Bebilon Nutriton – wsparcie w karmieniu piersią przy skłonności niemowląt do ulewań
  • 1000 pierwszych dni życia to niepowtarzalny okres, w którym mama może wpływać na rozwój niemowlęcia, dając mu to, co najlepsze, czyli swój pokarm.
  • Karmienie piersią to proces, który nie zawsze przychodzi naturalnie, czasem trzeba się go nauczyć. Poznanie technik karmienia może to ułatwić.
  • Najlepszym pokarmem dla dziecka jest mleko mamy. Okres karmienia piersią to niezwykle ważny czas w życiu każdej kobiety, w którym mogą jednak pojawić się problemy, m.in. ulewania – ta dolegliwość pojawia się nawet u 67% niemowląt w wieku do 4. miesiąca życia*.
  • Bebilon Nutriton to dietetyczny środek spożywczy specjalnego przeznaczenia medycznego, który zagęszcza pokarm kobiecy, pomagając zminimalizować u niemowlęcia takie dolegliwości jak ulewania.
  Karmienie piersią – złoty standard żywienia

  Mama ma duży wpływ na kształtowanie się młodego organizmu w kluczowym okresie 1000 pierwszych dni życia, m.in. poprzez sposób żywienia dziecka. Pokarm kobiety, dzięki unikalnej kompozycji składników, wspiera właściwy i zrównoważony rozwój niemowlęcia, w tym jego układu odpornościowego i nerwowego. Chociaż okres karmienia piersią to niezwykle ważny czas w życiu każdej kobiety, nie zawsze może przychodzić z łatwością, a pojawiające się problemy, jak np. ulewania, mogą powodować niepokój i zrezygnowanie u mamy. Większość tych trudności można pokonać, a najlepiej w takich sytuacjach skonsultować się z doradcą laktacyjnym, położną lub lekarzem – ekspert wskaże możliwe rozwiązania.

  Powszechna przypadłość niemowląt
  Ulewanie jest najczęstszym zaburzeniem układu pokarmowego na świecie i często nie stanowi powodu do niepokoju. Jeśli jednak ulewania pojawiają się u dziecka nagminne i towarzyszą im inne niepokojące objawy, należy jak najszybciej zgłosić się do specjalisty. Najczęstszą przyczyną regurgitacji – inaczej ulewań u dzieci – jest nie w pełni rozwinięty mięsień dolnego zwieracza przełyku. Pełni on rolę blokady zapobiegającej zwracaniu zawartości żołądkowej do jamy ustnej. Lekarz może zdiagnozować problemy z ulewaniem, jeśli pojawia się ono 2 i więcej razy dziennie przez 3 i więcej tygodni* oraz jeśli stwierdzi m.in. brak odruchów wymiotnych, ulewania ze śladami krwi bądź fusowatą treścią, incydentów zachłystowych, bezdechów, zaburzeń rozwoju, zaburzeń karmienia i/lub połykania, nieprawidłowej pozycji ciała.

  Często powodem czynnościowych zaburzeń układu pokarmowego jest zjadanie przez dziecko zbyt dużej ilości pokarmu. Żołądek niemowlęcia ma jeszcze niewielką pojemność, dlatego maleństwo początkowo nie jest w stanie przyjąć sporej ilości mleka mamy.

  Jak można zaradzić ulewaniom?
  Najlepszym rozwiązaniem dla ulewań jest zadbanie o prawidłową technikę karmienia piersią. Dziecko powinno leżeć w pozycji półleżącej, warto także zatroszczyć się o miłą atmosferę i przydatne akcesoria do karmienia, np. poduszki mające ułatwić odpowiednie ułożenie maleństwa oraz smoczki antykolkowe – jeśli dziecko jest karmione przez butelkę (odciągniętym pokarmem lub mlekiem modyfikowanym). Z myślą o niemowlętach, u których lekarz zdiagnozował ulewanie, naukowcy NUTRICIA opracowali unikalny produkt – Bebilon Nutriton, który zagęszcza mleko mamy, przez co pomaga zmniejszyć występowanie problemów z ulewaniem. Dzięki temu wyjątkowy okres karmienia piersią, tak ważny dla mamy i dziecka, może przebiegać harmonijnie.

  Bebilon Nutriton to unikalny produkt stworzony z myślą o niemowlętach, u których lekarz zdiagnozował problemy z ulewaniem i zalecił stosowanie odpowiedniego preparatu. Zawiera mączkę z kiełków ziaren chleba świętojańskiego. Po dodaniu go do mleka kobiecego zagęszcza je, dzięki czemu cofanie się treści pokarmowej z żołądka do przełyku i jamy ustnej dziecka jest znacznie mniejsze. Nie zawiera on białka mleka krowiego – jest zatem bezpieczny dla dzieci z alergią na białka mleka krowiego. Produkt nie zawiera także laktozy i sacharozy. Bebilon Nutriton, po konsultacji z lekarzem, może być dodawany bezpośrednio do odciągniętego mleka mamy, mleka modyfikowanego lub podawany łyżeczką w postaci papki” – mówi Dorota Jóźwiak-Jakubowska, Starszy Kierownik Marki.

  * Vandenplas Y, Rudolph CD, Di Lorenzo C i wsp. Pediatric gastroesophageal re¬flux clinical practice guidelines: joint recommendations of the North Ameri¬can Society for Pediatric Gastroenterology, Hepatology, and Nutrition (NASP¬GHAN) and the European Society for Pediatric Gastroenterology, Hepatology, and Nutrition (ESPGHAN). J Pediatr Gastroenterol Nutr 2009;49:498-547.

  Ważne informacje:

  Bebilon Nutriton to dietetyczny środek spożywczy specjalnego przeznaczenia medycznego. Do postępowania dietetycznego w przypadku skłonności do ulewania u noworodków, niemowląt i dzieci, które są karmione piersią. Produkt można stosować po konsultacji z lekarzem.

  Karmienie piersią jest najwłaściwszym i najtańszym sposobem żywienia niemowląt oraz rekomendowane dla małych dzieci wraz z urozmaiconą dietą. Mleko matki zawiera składniki odżywcze niezbędne do prawidłowego rozwoju dziecka oraz chroni je przed chorobami i infekcjami. Karmienie piersią daje najlepsze efekty, gdy matka prawidłowo odżywia się w ciąży i w czasie laktacji oraz gdy nie ma miejsca nieuzasadnione dokarmianie dziecka. Przed podjęciem decyzji o zmianie sposobu karmienia matka powinna zasięgnąć porady lekarza.

  NUTRICIA Polska to lider rynku żywności dla dzieci i niemowląt w Polsce. Specjalizuje się w żywności dla niemowląt i małych dzieci oraz dla osób dorosłych wymagających specjalistycznego żywienia. NUTRICIA Polska dostarcza produkty żywnościowe dla dzieci we wszystkich kategoriach, m.in. mleka następne, takie jak Bebiko 2 NutriFlor+, Bebiko PRO+ 2, Bebilon 2 z Pronutra+, Bebilon Profutura 2 i mleka modyfikowane typu junior oraz żywność specjalnego przeznaczenia medycznego (m.in.: Bebiko Comfort 2 NutriFlor+, Bebilon Pepti 2 DHA), a także pełną gamę produktów uzupełniających dla niemowląt i małych dzieci (marka BoboVita).

  Więcej informacji udzielają:

  Renata Młotek
  Biuro Prasowe NUTRICIA Polska
  ALERT MEDIA Communications
  tel.: (22) 546 11 01
  tel. kom: 501 312 290
  e-mail: nutricia@alertmedia.pl

  Marta Wojciechowska
  Kierownik ds. public relations
  NUTRICIA Polska Sp. z o. o.
  tel.: (22) 55 000 00
  tel. kom: 504 996 787
  e-mail: prasa@nutricia.com.pl
   

  
  Nasze działania
  Raport wpływu
  Czytaj więcej Czytaj więcej
  Nasze wartości i misja
  Nasze wartości i misja
  Czytaj więcej Czytaj więcej