W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności. Czy zgadzają się Państwo na używanie plików cookies?

Zgadzam się        Nie zgadzam się

hidden
Akademia Zdrowego Brzuszka – każda mama może zostać mistrzem wiedzy o zdrowiu brzuszka jej dziecka

Czy wiesz że...

W ramach programu Well-being nasi pracownicy regularnie uprawiają różne aktywności fizyczne, poszerzają wiedzę na temat prawidłowego żywienia i zdrowego stylu życia.

Akademia Zdrowego Brzuszka – każda mama może zostać mistrzem wiedzy o zdrowiu brzuszka jej dziecka

Warszawa, 22 czerwca 2017 r. – Czy wiesz, kiedy układ pokarmowy dziecka osiągnie pełną sprawność? Jaką długość mają jelita rocznego malucha? I dlaczego od prawidłowego funkcjonowania żołądka zależy rozwój i dobre samopoczucie dziecka? Nie każda mama zna odpowiedzi na te pytania, ale już teraz może zdobyć oraz pogłębić swoją wiedzę z tego obszaru! Marka Bebiko 2, jako ekspert od małych brzuszków, edukuje mamy o tym, jak ważny jest układ pokarmowy maluszka. Właśnie dlatego powstał edukacyjny program Akademia Zdrowego Brzuszka – platforma pełna informacji dla każdej mamy.

Akademia Zdrowego Brzuszka – każda mama może zostać mistrzem wiedzy o zdrowiu brzuszka jej dziecka
  • Zdrowy, prawidłowo funkcjonujący brzuszek malucha ma ogromne znaczenie dla harmonijnego rozwoju i dobrego samopoczucia dziecka.
  • Mama powinna wspierać rozwój niemowlęcia, w tym jego układu pokarmowego, jednak nie zawsze wie, skąd może czerpać wiarygodne informacje na ten temat.
  • Dzięki Akademii Zdrowego Brzuszka mama może zapoznać się z istotnymi tematami związanymi ze zdrowiem i rozwojem brzuszka malucha.

Platforma
W ramach prowadzonych przez markę działań edukacyjnych na temat małych brzuszków Bebiko 2, zaprasza do wzięcia udziału w edukacyjnym programie dla przyszłych i obecnych rodziców – Akademii Zdrowego Brzuszka. Narzędzie dostępne na stronie www.bebiklub.pl zostało przygotowane tak, aby w prosty sposób, w zależności od wieku dziecka, można było znaleźć przydatne informacje. Akademia została podzielona na trzy moduły tematyczne: dla kobiet w ciąży, dla mam karmiących piersią oraz dla mam karmiących mlekiem modyfikowanym.

Każdy moduł zawiera od 3 do 5 kursów, w ramach których można zdobyć niezbędną wiedzę na temat żywienia niemowlęcia oraz funkcjonowania małego brzuszka. Każdy użytkownik, bez względu na etap rozwoju dziecka, pozna też odpowiedź na najważniejsze pytanie – dlaczego brzuszek maluszka jest tak ważny? Po zakończeniu lekcji warto sprawdzić swoją wiedzę rozwiązując quiz, a aby dowiedzieć się jeszcze więcej na określony temat – skorzystać z Encyklopedii Zdrowego Brzuszka, która jest leksykonem haseł związanych z brzuszkiem maluszka.

Dołącz do Akademii
Kursy Akademii Zdrowego Brzuszka poruszają najczęściej poszukiwane kwestie związane z rozwojem i zdrowiem małego brzuszka, jakie interesują rodziców. Najciekawsze z nich to:


  • Komfort brzuszka to komfort maluszka, z którego rodzice dowiedzą się, co „mówi” kupka niemowlęcia i jak poradzić sobie z dolegliwościami układu pokarmowego dziecka;
  • Dobre samopoczucie zaczyna się w brzuszku, w którym rodzice poznają zależność między zdrowym, prawidłowo funkcjonującym układem pokarmowym dziecka oraz dietą mamy karmiącej a samopoczuciem malucha;
  • Brzuszek dba o rozwój maluszka, z którego można dowiedzieć się, czym jest trawienie i wchłanianie składników odżywczych, a także jaki wpływ ma brzuszek na odpowiednie przybieranie na masie ciała.
„Marka Bebiko 2 stawia sobie za cel edukację na temat zdrowia i znaczenia małych brzuszków. Akademia Zdrowego Brzuszka nieprzerwanie cieszy się popularnością, co postrzegamy jako naprawdę duży sukces. Widzimy, że rodzice chcą pogłębiać swoją wiedzę i zrozumieć, jak rozwijają się ich dzieci. W tym roku ponownie zbadaliśmy najważniejsze i najczęściej wyszukiwane tematy związane z układem pokarmowym dziecka. Dzięki temu możemy jeszcze lepiej odpowiadać na te najbardziej aktualne potrzeby” – tłumaczy Paulina Suska, Młodszy Kierownik marki Bebiko 2.


Ważne informacje: Karmienie piersią jest najwłaściwszym i najtańszym sposobem żywienia niemowląt oraz rekomendowane dla małych dzieci wraz z urozmaiconą dietą. Mleko matki zawiera składniki odżywcze niezbędne do prawidłowego rozwoju dziecka oraz chroni je przed chorobami i infekcjami. Karmienie piersią daje najlepsze efekty, gdy matka prawidłowo odżywia się w ciąży i w czasie laktacji oraz gdy nie ma miejsca nieuzasadnione dokarmianie dziecka. Przed podjęciem decyzji o zmianie sposobu karmienia matka powinna zasięgnąć porady lekarza.

Bebiko 2 to produkty stworzone od serca dla brzuszka, które wspierają wzrost i rozwój dziecka. Marka Bebiko 2 posiada w swoim portfolio inne mleka następne, mleka na delikatne dolegliwości trawienne oraz mleka typu Junior, w pełni dostosowane do potrzeb żywieniowych rozwijającego się dziecka w różnym wieku. Więcej informacji o ofercie produktów Bebiko 2 znaleźć można na stronie www.bebiklub.pl.

NUTRICIA Polska to lider rynku żywności dla dzieci i niemowląt w Polsce. Specjalizuje się w żywności dla niemowląt i małych dzieci oraz dla osób dorosłych, wymagających specjalistycznego żywienia. NUTRICIA Polska dostarcza produkty żywnościowe dla dzieci we wszystkich kategoriach, m.in. mleka następne, takie jak Bebiko 2 Nutriflor+, Bebiko PRO+ 2, Bebilon 2 z Pronutra+, Bebilon Profutura 2 i mleka modyfikowane typu junior oraz żywność specjalnego przeznaczenia medycznego (m.in.: Bebiko Comfort 2 Nutriflor+, Bebilon Pepti 2 DHA), a także pełną gamę produktów uzupełniających dla niemowląt i małych dzieci (marka BoboVita).


Więcej informacji udzielają:

Renata Młotek
Biuro Prasowe NUTRICIA Polska
ALERT MEDIA Communications
tel. (22) 546 11 01
tel. kom.: 501 312 290
e-mail: nutricia@alertmedia.pl

Marta Wojciechowska
Kierownik ds. Public Relations
NUTRICIA Polska Sp. z o. o.
tel. 55 000 00
tel. kom.: 504 996 787
e-mail: prasa@nutricia.com.pl 

Nasze działania
Nasze wartości i misja
Nasze wartości i misja