W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności. Czy zgadzają się Państwo na używanie plików cookies?

Zgadzam się        Nie zgadzam się

hidden
90% mam potwierdza, że Bebiko PRO+ 2 pozwala im lepiej dbać o brzuszek dziecka!

Czy wiesz że...

Fundacja Badawcza NUTRICIA została założona w 1996 roku w celu promowania nauki o żywieniu poprzez sponsorowanie badań naukowych z zakresu żywienia człowieka.

90% mam potwierdza, że Bebiko PRO+ 2 pozwala im lepiej dbać o brzuszek dziecka!

Wyniki testu konsumenckiego zrealizowanego na zlecenie marki Bebiko.

Warszawa, 30 marca 2016 r. – Jak wynika z badania przeprowadzonego przez markę Bebiko, polskie mamy zaufały Bebiko PRO+ 2 z przełomową formułą Nutriflor PRO+, która zawiera w sobie m.in. unikalny proces fermentacji mlekowej LACTOFIDUS. Aż 90% z nich potwierdza, że Bebiko PRO+ 2 pozwala im lepiej zadbać o brzuszek ich dzieci*! Produkt został stworzony z myślą o dojrzewającym i delikatnym układzie pokarmowym najmłodszych, bo dobre samopoczucie i zdrowy rozwój dziecka zaczyna się w brzuszku.

Wyjątkowe potrzeby małego brzuszka

W chwili narodzin układ trawienny zdrowego noworodka jest zdolny do samodzielnej pracy poza organizmem mamy. Nie oznacza to jednak, że funkcjonowanie brzuszka jest w pełni doskonałe. Zarówno pod względem anatomicznym, jak i fizjologicznym mały brzuszek jest nadal niedojrzały. O stopniu jego wrażliwości świadczy m.in. niewielka pojemność żołądka, najniższy w ciągu całego życia stopień wydzielania kwasu solnego w żołądku, czy niedostateczna ilość i aktywność większości enzymów trawiennych. Pełny rozwój w tym zakresie obserwuje się dopiero ok. 3 roku życia dziecka.

Kluczową rolę w rozwoju układu pokarmowego dziecka pełni sposób żywienia maluszka. We wczesnym okresie życia najlepszym pokarmem dla dziecka jest mleko mamy, w pełni odpowiadające potrzebom wrażliwego układu pokarmowego. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) zaleca wyłączne karmienie piersią przez 6 pierwszych miesięcy życia, a następnie jego kontynuację przy jednoczesnym rozszerzaniu diety dziecka. Jeśli z różnych względów dziecko nie może być karmione piersią, eksperci zalecają podawanie maluszkowi mleka modyfikowanego dopasowanego do potrzeb jego organizmu. Aż 94% mam biorących udział w teście konsumenckim poleciłoby Bebiko PRO+ 2 innym mamom*.

Bebiko PRO+ 2 – stworzone z myślą o delikatnych brzuszkach

„Dzięki swojej wiedzy i doświadczeniu dokładamy wszelkich starań, aby dostarczać rodzicom najlepsze rozwiązania dla małych brzuszków. Dlatego na podstawie wielu badań powstało pierwsze na polskim rynku częściowo fermentowane mleko następne Bebiko PRO+ 2. Zdaniem mam, które wzięły udział w ankiecie opinii dotyczącej Bebiko PRO+ 2, 94% z nich stwierdziło, że Bebiko PRO+ 2 smakowało ich dzieciom, a według 95% mam dzieci były zadowolone po jedzeniu*. Jesteśmy dumni, że receptura, którą stworzyliśmy z myślą o potrzebach delikatnych brzuszków dzieci, spełnia swój cel w praktyce, ponieważ, jak pokazują wyniki testu konsumenckiego, aż 90% mam uważa, że Bebiko PRO+ 2 pozwala im lepiej dbać o brzuszek dziecka*”– mówi Agnieszka Dobosz-Pszkit, przedstawiciel marki Bebiko.

W badaniu wzięło udział ponad 100 mam maluchów w wieku 7-12 miesięcy, które przez 3 tygodnie podawały swoim dzieciom mleko Bebiko PRO+ 2. Ich obserwacje zanotował i przeanalizował dom badawczy TNS Polska. Więcej informacji o potrzebach układu pokarmowego niemowlęcia można znaleźć na stronie www.bebiklub.pl.

* Test Konsumencki Bebiko PRO+ 2 przeprowadzony przez TNS Polska w grudniu 2015 roku w grupie 143 matek dzieci w wieku 7-12 miesięcy zamieszkałych w Polsce.

Karmienie piersią jest najwłaściwszą formą karmienia niemowlęcia.

Bebiko oferuje produkty stworzone z myślą o wyjątkowych potrzebach małych brzuszków. Marka posiada w swoim portfolio zarówno mleka początkowe, mleka następne, mleka dla dzieci z drobnymi dolegliwościami trawiennymi oraz mleka typu Junior. Mleka modyfikowane Bebiko są w pełni dostosowane do potrzeb żywieniowych rozwijającego się dziecka w różnym wieku. 

NUTRICIA Polska to lider rynku żywności dla dzieci i niemowląt w Polsce. NUTRICIA specjalizuje się w żywności dla niemowląt i małych dzieci oraz dla osób dorosłych wymagających specjalistycznego żywienia. NUTRICIA Polska dostarcza produkty żywnościowe dla dzieci we wszystkich kategoriach − od podstawowych i specjalistycznych mlek modyfikowanych (marki Bebiko i Bebilon), po pełną gamę produktów dla niemowląt i małych dzieci (marka BoboVita).

Więcej informacji udzielają:

Anna Falkowska
Biuro Prasowe NUTRICIA Polska
ALERT MEDIA Communications
tel. (22) 546 11 00
tel. kom: 506 051 916 
e-mail: nutricia@alertmedia.pl

Małgorzata Kołodrub
Kierownik ds. Komunikacji
NUTRICIA Polska Sp. z o. o.
tel. (22) 55 000 50
tel. kom: 604 490 483
e-mail: prasa@nutricia.com.pl

Nasze działania
Nasze wartości i misja
Nasze wartości i misja