W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności. Czy zgadzają się Państwo na używanie plików cookies?

Zgadzam się        Nie zgadzam się

hidden
Warsztaty szkoleniowe dla badaczy klinicznych

Czy wiesz że...

Roczny zapas naszych produktów, zjadanych przez polskie maluszki, waży tyle, co 90 samolotów Airbus A380.

Warsztaty szkoleniowe dla badaczy klinicznych

Fundacja NUTRICIA kształci kolejne pokolenie młodych naukowców.

Warszawa, 20 września 2010 r. – Ponad 40 młodych naukowców z całej Polski wzięło udział w seminarium szkoleniowym „Zasady planowania badań naukowych w medycynie”, zorganizowanych przez Fundację NUTRICIA w dniach 13 i 14 września 2010 r. Patronat naukowy nad warsztatami objęła Klinika Pediatrii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

Program seminarium obejmował wykłady i warsztaty – łącznie 14,5 godzin zajęć na temat zasad i praktyki prowadzenia badań klinicznych. Uczestnicy seminarium zyskali kompleksową wiedzę o tym, jak zorganizować i prowadzić badania naukowe, poznając zagadnienie z różnych punktów widzenia: merytorycznego, konstruowania budżetu, kwestii prawnych, kwestii etycznych, opracowania publikacji po badaniu i prezentacji wyników. Omawiano też szczegółowo kwestię interpretacji i wykorzystywania w praktyce publikacji o innych badaniach, co pozwoli uczestnikom seminarium ocenić wartość publikacji i doniesień medycznych oraz właściwie przełożyć je na codzienną praktykę lekarską.

Zajęcia prowadzili: prof. dr hab. med. Hanna Szajewska, prof. dr hab. med. Jacek Pietrzyk, dr hab. med. Marek Woynarowski, dr med. Andrea Horvath, dr Magdalena Krekora, dr med. Barbara Wójcicka-Bartłomiejczyk, dr med. Piotr Dziechciarz, dr Jacek Mrukowicz, dr med. Maciej Niewada, dr Daniel Rabczenko, dr Paweł Stefanoff.

„Uczestnicy seminarium wysoko oceniają jego poziom merytoryczny i zaangażowanie wykładowców, zadają prowadzącym mnóstwo pytań. Zgodnie przyznali, że każdy, kto ma jakąkolwiek styczność z badaniami, jako prowadzący lub jako oceniający, powinien przejść taki kurs. Wierzymy, że zdobytą tu wiedzę wykorzystają z sukcesem w swojej pracy naukowej. To już 8. edycja naszego seminarium. Wielu uczestników poprzednich edycji jest obecnie w gronie wiodących badaczy medycznych, można więc powiedzieć, że pomagamy rozwijać się kolejnym pokoleniom badaczy.” – powiedziała Marta Szulc, kierownik Fundacji NUTRICIA.

Ukończenie kursu potwierdzane jest certyfikatem. Każdy z uczestników uzyskał 19 punktów edukacyjnych.

Fundacja NUTRICIA powstała w 1996 roku. Misją Fundacji jest chronienie, promocja i zapewnienie zdrowia poprzez żywienie. Jej działania skupiają się na trzech obszarach: badań z zakresu żywienia człowieka, edukacji związanej z żywieniem kierowanej do społeczeństwa oraz edukacji związanej z żywieniem kierowanej do środowiska medycznego. Od początku swojego istnienia Fundacja finansuje badania naukowe z zakresu żywienia człowieka w formie grantów naukowych. Organizuje także seminaria poświęcone zasadom planowania badań naukowych, finansuje kursy i spotkania edukacyjne dla osób dotkniętych różnymi schorzeniami metabolicznymi oraz wspiera działania edukacyjne w środowisku medycznym.
Nasze działania
Nasze wartości i misja
Nasze wartości i misja