W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności. Czy zgadzają się Państwo na używanie plików cookies?

Zgadzam się        Nie zgadzam się

hidden
Spółki DANONE Brylantami Polskiej Gospodarki 2017!

Czy wiesz że...

Zalecenia Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) mówią, że niemowlęta powinny być karmione wyłącznie piersią przez pierwszych 6 miesięcy życia.

Spółki DANONE Brylantami Polskiej Gospodarki 2017!

Instytut Europejskiego Biznesu zbadał w lutym 2018 r. wyniki finansowe 70 tysięcy polskich przedsiębiorców, których wartość rynkowa wyniosła więcej niż 100 mln zł. Wśród firm nagrodzonych Brylantem Polskiej Gospodarki 2017 znalazły się Żywiec Zdrój, Danone i Nutricia, będące częścią grupy spółek DANONE. To rezultat zaangażowania firmy w rozwój kraju, społeczeństwa i działań na rzecz zdrowia. Prawie 15 tysięcy wygenerowanych miejsc pracy, coroczny wkład w gospodarkę Polski w wysokości 2,85 mld zł – to tylko wybrane efekty działań spółek DANONE, które przekładają się na ten sukces.

DANONE w Polsce tworzą liderzy w kategoriach wartościowych produktów: Danone (produkty mleczne), Żywiec Zdrój (woda i napoje), Nutricia (żywność dla niemowląt i małych dzieci) oraz Nutricia Medyczna (żywienie medyczne). Firma od lat wywiera pozytywny wpływ na działanie wielu gałęzi gospodarki w Polsce.
Grupę spółek DANONE łączy wspólna misja niesienia zdrowia przez żywność, która determinuje ich działania we wszystkich obszarach. Spółki łączy też strategia podwójnego zobowiązania – wraz z rozwojem biznesu i zyskownym wzrostem, troszczą się o kwestie społecznie istotne. Wspólnie przeznaczyły na ten cel 60 mln zł. Stanowi to równowartość połowy środków, które Komisja Europejska przeznaczyła na realizację unijnego programu propagowania właściwych nawyków żywieniowych wśród dzieci w Polsce w roku szkolnym 2017/2018.

Konkurs dla najlepszych firm   
Konkurs Brylant Polskiej Gospodarki organizowany jest przez Instytut Europejskiego Biznesu już od 2008 roku. Prestiżowy tytuł przyznawany jest firmom i przedsiębiorstwom, które działają na terenie Polski i wykazują przy tym wybitne wyniki finansowe. Przedsiębiorstwa figurujące w corocznym rankingu reprezentują różne branże, łączy je jednak wydajność, efektywne zarządzanie i pozytywny wpływ na polską gospodarkę. Spółki DANONE, czyli Żywiec – Zdrój S.A., Danone Sp. z o.o. i Nutricia Zakłady Produkcyjne Sp. z o.o.,  indywidualnie znalazły się w rankingu i każda z nich zajęła wysoką pozycję.

Raport wpływu: DANONE a polska gospodarka
Pod koniec 2017 roku powstał pierwszy, wspólny dla wszystkich spółek DANONE raport wpływu, przedstawiający rezultaty działań firm w trzech kluczowych obszarach: gospodarki, społeczeństwa oraz środowiska. Raport przedstawia m.in. takie dane jak łączna wartość dodana wygenerowana w gospodarce dzięki spółkom DANONE, całkowita liczba miejsc pracy utrzymanych w gospodarce czy łączna wartość wynagrodzeń wygenerowanych dzięki firmie.
 

Pełna treść raportu wpływu grupy spółek DANONE dostępna jest na stronie internetowej: https://www.danone.pl/Raport-Wplywu-Danone

O grupie spółek DANONE
DANONE to światowy lider na rynku żywności dopasowanej do potrzeb odbiorcy na każdym etapie jego życia. W Polsce DANONE oferuje swoje produkty w kilku kategoriach: produkty mleczne (Danone) woda i napoje (Żywiec Zdrój, WOMIR SPA), żywność dla niemowląt i małych dzieci (Nutricia) i żywienie medyczne (Nutricia Medyczna). Grupę spółek DANONE łączy podwójne zobowiązanie na rzecz zrównoważonego rozwoju gospodarczego i społecznego oraz realizacja misji niesienia zdrowia przez żywność. W Polsce działamy w ramach 12 lokalizacji, w których zatrudnienie znajduje łącznie około 3 000 osób.

O Raporcie wpływu grupy spółek DANONE:
Aby dokładnie zmierzyć wpływ spółek DANONE, eksperci z Deloitte wykorzystali model Input-Output - dzięki zastosowaniu którego można zobaczyć, w jaki sposób działalność jednego przedsiębiorstwa wpływa na rozwój pozostałych gałęzi i podmiotów gospodarki. Generowane przez DANONE efekty, obliczone na podstawie danych z 2016 r., zostały przedstawione przy wykorzystaniu trzech zmiennych: wartości dodanej, zatrudnienia oraz wynagrodzenia. Wpływ działalności operacyjnej spółek DANONE w Polsce został skwantyfikowany z wykorzystaniem modelu przepływów międzygałęziowych Leontiefa. Odzwierciedla on zależności między poszczególnymi gałęziami gospodarki i pozwala oszacować, jakie efekty w całej gospodarce generuje działalność danego podmiotu w takich kategoriach, jak: wartość dodana, zatrudnienie, dochody gospodarstw domowych.

Analizy, których podsumowanie przedstawiono w  raporcie zostały przeprowadzone przez zespół Sustainability Consulting Central Europe z Deloitte Advisory Sp. z o.o. w okresie kwiecień – wrzesień 2017 roku. Za koordynację prac po stronie spółek DANONE odpowiadał zespół Centrum Korporacyjnego spółek DANONE (General Secretary Poland, Baltics & Nordics,).


Nasze działania
Raport wpływu
Czytaj więcej Czytaj więcej
Nasze wartości i misja
Nasze wartości i misja
Czytaj więcej Czytaj więcej