W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności. Czy zgadzają się Państwo na używanie plików cookies?

Zgadzam się        Nie zgadzam się

hidden
Spółki DANONE Brylantami Polskiej Gospodarki 2017!

Czy wiesz że...

W ramach programu Well-being nasi pracownicy regularnie uprawiają różne aktywności fizyczne, poszerzają wiedzę na temat prawidłowego żywienia i zdrowego stylu życia.

Spółki DANONE Brylantami Polskiej Gospodarki 2017!

Instytut Europejskiego Biznesu zbadał w lutym 2018 r. wyniki finansowe 70 tysięcy polskich przedsiębiorców, których wartość rynkowa wyniosła więcej niż 100 mln zł. Wśród firm nagrodzonych Brylantem Polskiej Gospodarki 2017 znalazły się Żywiec Zdrój, Danone i NUTRICIA, będące częścią grupy spółek DANONE. To rezultat zaangażowania firmy w rozwój kraju, społeczeństwa i działań na rzecz zdrowia. Prawie 15 tysięcy wygenerowanych miejsc pracy, coroczny wkład w gospodarkę Polski w wysokości 2,85 mld zł – to tylko wybrane efekty działań spółek DANONE, które przekładają się na ten sukces.

DANONE w Polsce tworzą liderzy w kategoriach wartościowych produktów: Danone (produkty mleczne), Żywiec Zdrój (woda i napoje), NUTRICIA (żywność dla niemowląt i małych dzieci) oraz Nutricia Medyczna (żywienie medyczne). Firma od lat wywiera pozytywny wpływ na działanie wielu gałęzi gospodarki w Polsce.
Grupę spółek DANONE łączy wspólna misja niesienia zdrowia przez żywność, która determinuje ich działania we wszystkich obszarach. Spółki łączy też strategia podwójnego zobowiązania – wraz z rozwojem biznesu i zyskownym wzrostem, troszczą się o kwestie społecznie istotne. Wspólnie przeznaczyły na ten cel 60 mln zł. Stanowi to równowartość połowy środków, które Komisja Europejska przeznaczyła na realizację unijnego programu propagowania właściwych nawyków żywieniowych wśród dzieci w Polsce w roku szkolnym 2017/2018.

Konkurs dla najlepszych firm   
Konkurs Brylant Polskiej Gospodarki organizowany jest przez Instytut Europejskiego Biznesu już od 2008 roku. Prestiżowy tytuł przyznawany jest firmom i przedsiębiorstwom, które działają na terenie Polski i wykazują przy tym wybitne wyniki finansowe. Przedsiębiorstwa figurujące w corocznym rankingu reprezentują różne branże, łączy je jednak wydajność, efektywne zarządzanie i pozytywny wpływ na polską gospodarkę. Spółki DANONE, czyli Żywiec – Zdrój S.A., Danone Sp. z o.o. i NUTRICIA Zakłady Produkcyjne Sp. z o.o.,  indywidualnie znalazły się w rankingu i każda z nich zajęła wysoką pozycję.

Raport wpływu: DANONE a polska gospodarka
Pod koniec 2017 roku powstał pierwszy, wspólny dla wszystkich spółek DANONE raport wpływu, przedstawiający rezultaty działań firm w trzech kluczowych obszarach: gospodarki, społeczeństwa oraz środowiska. Raport przedstawia m.in. takie dane jak łączna wartość dodana wygenerowana w gospodarce dzięki spółkom DANONE, całkowita liczba miejsc pracy utrzymanych w gospodarce czy łączna wartość wynagrodzeń wygenerowanych dzięki firmie.
 

Pełna treść raportu wpływu grupy spółek DANONE dostępna jest na stronie internetowej: https://www.danone.pl/Raport-Wplywu-Danone

O grupie spółek DANONE
DANONE to światowy lider na rynku żywności dopasowanej do potrzeb odbiorcy na każdym etapie jego życia. W Polsce DANONE oferuje swoje produkty w kilku kategoriach: produkty mleczne (Danone) woda i napoje (Żywiec Zdrój, WOMIR SPA), żywność dla niemowląt i małych dzieci (NUTRICIA) i żywienie medyczne (Nutricia Medyczna). Grupę spółek DANONE łączy podwójne zobowiązanie na rzecz zrównoważonego rozwoju gospodarczego i społecznego oraz realizacja misji niesienia zdrowia przez żywność. W Polsce działamy w ramach 12 lokalizacji, w których zatrudnienie znajduje łącznie około 3 000 osób.

O Raporcie wpływu grupy spółek DANONE:
Aby dokładnie zmierzyć wpływ spółek DANONE, eksperci z Deloitte wykorzystali model Input-Output - dzięki zastosowaniu którego można zobaczyć, w jaki sposób działalność jednego przedsiębiorstwa wpływa na rozwój pozostałych gałęzi i podmiotów gospodarki. Generowane przez DANONE efekty, obliczone na podstawie danych z 2016 r., zostały przedstawione przy wykorzystaniu trzech zmiennych: wartości dodanej, zatrudnienia oraz wynagrodzenia. Wpływ działalności operacyjnej spółek DANONE w Polsce został skwantyfikowany z wykorzystaniem modelu przepływów międzygałęziowych Leontiefa. Odzwierciedla on zależności między poszczególnymi gałęziami gospodarki i pozwala oszacować, jakie efekty w całej gospodarce generuje działalność danego podmiotu w takich kategoriach, jak: wartość dodana, zatrudnienie, dochody gospodarstw domowych.

Analizy, których podsumowanie przedstawiono w  raporcie zostały przeprowadzone przez zespół Sustainability Consulting Central Europe z Deloitte Advisory Sp. z o.o. w okresie kwiecień – wrzesień 2017 roku. Za koordynację prac po stronie spółek DANONE odpowiadał zespół Centrum Korporacyjnego spółek DANONE (General Secretary Poland, Baltics & Nordics,).


Nasze działania
Raport wpływu
Czytaj więcej Czytaj więcej
Nasze wartości i misja
Nasze wartości i misja
Czytaj więcej Czytaj więcej