W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności. Czy zgadzają się Państwo na używanie plików cookies?

Zgadzam się        Nie zgadzam się

hidden
Pomoc dla najmłodszych powodzian

Czy wiesz że...

Mniej więcej połowa wszystkich dzieci zaczyna kaprysić przy jedzeniu od 18. miesiąca życia.

Pomoc dla najmłodszych powodzian

Banki Żywności przekażą mleko Bebiko, kaszki BoboVita i wodę Żywiec Zdrój dla dzieci z rodzin poszkodowanych podczas powodzi.

Warszawa, 28 czerwca 2010 r. – Banki Żywności we współpracy z NUTRICIA Polska i firmą Żywiec Zdrój S.A. zorganizowały transport produktów dla rodzin z małymi dziećmi, które ucierpiały w wyniku powodzi. Pakiety produktów – mleka Bebiko Junior 3 i Bebiko Junior 4, kaszek BoboVita oraz wody źródlanej Żywiec Zdrój w ciągu najbliższych dni trafią do potrzebujących.

Przekazaniem produktów zajmują się lokalne Banki Żywności na terenach najbardziej dotkniętych powodzią. Ofiarowane przez NUTRICIA Polska i Żywiec Zdrój S.A. produkty będą dystrybuowane przez 12 Banków działających w:
• Gorzowie Wielkopolskim,
• Krakowie,
• Lublinie,
• Opolu,
• Ostrowcu Świętokrzyskim,
• Płocku,
• Rudzie Śląskiej,
• Rzeszowie,
• Tarnobrzegu,
• Toruniu,
• Warszawie,
• Wrocławiu.

„Zaangażowaliśmy się w pomoc powodzianom zapewniając 3-miesięczny zapas produktów przeznaczonych dla dzieci do 3. roku życia. Wierzymy, że dzięki zaangażowaniu, doświadczeniu i sprawnie działającej sieci Banków Żywności, produkty trafią do rodzin najbardziej dotkniętych skutkami żywiołu” – powiedział Jarosław Lepka, Kierownik ds. Społecznej Odpowiedzialności, NUTRICIA Polska.

„Dostęp do wody dobrej jakości jest dużym problemem na terenach dotkniętych powodzią. Odpowiednia jakość i bezpieczeństwo wody wykorzystywanej do picia lub przygotowywania posiłków jest szczególnie ważna w przypadku dzieci. To dlatego postanowiliśmy włączyć się do akcji, zapewniając zapas wody źródlanej Żywiec Zdrój niezbędnej do bezpiecznego przygotowania mleka i kaszek.” – powiedziała Ilona Woźniak odpowiedzialna za relacje zewnętrzne w Żywiec Zdrój S.A.

O bezpiecznym sposobie przygotowania posiłków dla dzieci przypominają specjalne naklejki, zamieszczone na opakowaniach przekazanych produktów.

„Szacujemy, że produkty przekazane poszczególnym Bankom Żywności przez partnerów akcji dotrą łącznie do 2500 dzieci. Szczególnie ważny jest dla nas długofalowy charakter tej pomocy i fakt, że będziemy mogli przez najbliższe 3 miesiące w 100% zaspokoić te potrzeby. Bardzo liczymy na to, że do pomocy powodzianom włączą się również inni producenci żywności i będziemy mogli zwiększyć zakres naszej pomocy.” – powiedział Marek Borowski, Prezes Federacji Polskich Banków Żywności.

Rodziny z dziećmi do 3. roku życia mogą się zwrócić o pomoc do lokalnych organizacji współpracujących z Bankami Żywności. Wykaz organizacji będzie na bieżąco aktualizowany na stronie www.bankizywnosci.pl.

Federacja Polskich Banków Żywności zrzesza 27 Banków Żywności działających na terenie całego kraju. Banki Żywności udzielają bezpłatnej pomocy żywnościowej ponad 3400 organizacjom i instytucjom społecznym, za pośrednictwem których trafia ona do blisko miliona najbardziej potrzebujących osób. W 2009 roku Banki Żywności przekazały łącznie ponad 68 tysięcy ton artykułów spożywczych.
Nasze działania
Nasze wartości i misja
Nasze wartości i misja