W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności. Czy zgadzają się Państwo na używanie plików cookies?

Zgadzam się        Nie zgadzam się

hidden
NUTRICIA wzięła udział w konferencji „Pediatria jakiej nie znacie”

Czy wiesz że...

Rozszerzanie diety niemowlęcia warto zaczynać od warzyw, które są mniej słodkie niż owoce. W ten sposób niemowlę łatwiej zaakceptuje ich smak.

NUTRICIA wzięła udział w konferencji „Pediatria jakiej nie znacie”

NUTRICIA Polska zaangażowała się w III Konferencję Naukowo-Szkoleniową dla Studentów i Młodych Lekarzy pt. „Pediatria jakiej nie znacie”, która odbyła się 23 i 24 marca 2013 r. na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym.

W konferencji uczestniczyli wybitni polscy specjaliści w dziedzinie pediatrii oraz przedstawiciele Studenckich Kół Naukowych WUM, Instytutu „Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka”, Szpitala przy ul. Działdowskiej, Szpitala im. Ks. Anny Mazowieckiej w Warszawie, Szpitala im. prof. Bogdanowicza w Warszawie i Szpitala Dziecięcego przy ul. Marszałkowskiej.

Największa w Polsce konferencja pediatryczna „Pediatra jakiej nie znacie” już od trzech lat cieszy się dużym zainteresowaniem studentów i młodych lekarzy, a eksperci doceniają najwyższy poziom profesjonalizmu wydarzenia. Celem konferencji było zapoznanie studentów kierunków medycznych, specjalizujących się lekarzy pediatrów oraz lekarzy rodzinnych z tematami ważnymi w praktyce pediatrycznej, które ze względu na ograniczenia czasowe nie zostały ujęte w programach nauczania lub nie mogły być wyczerpująco omówione. Wydarzenie obejmowało liczne wykłady komentowane przez ekspertów oraz warsztaty, podczas których osoby zainteresowane mogły dowiedzieć się, jak wykorzystać nabytą wiedzę w praktyce. Szczególną atmosferę konferencji zapewniała obecność ambitnych młodych lekarzy i studentów medycyny, którzy wymieniali się zdobytymi doświadczeniami.

Konferencję uroczyście otworzyła prof. Anna Dobrzańska, Konsultant Krajowy w Dziedzinie Pediatrii, która wygłosiła wykład inaugurujący. W roli jednego z prelegentów konferencji wystąpiła także Karolina Marczewska, specjalista ds. projektów z Fundacji NUTRICIA, która przedstawiła uczestnikom różne aspekty działalności Fundacji oraz zaprosiła do udziału w regularnie organizowanym seminarium na temat badań naukowych w medycynie – Evidence Based Medicine (EBM).

Konferencja naukowa została zorganizowana przez Fundację Rozwoju Pediatrii oraz Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego. Patronat nad wydarzeniem objęli prof. dr hab. n. med. Marek Kulus, Prorektor ds. Dydaktyczno-Wychowawczych z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, prof. dr hab. n. med. Anna Dobrzańska, Konsultant Krajowy w Dziedzinie Pediatrii, prof. dr hab. n. med. Teresa Jackowska, Konsultant Wojewódzki w Dziedzinie Pediatrii, a także prof. dr hab. n. med. Mirosław Wielgoś, Dziekan I Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz dr hab. n. med. Artur Mamcarz, Prodziekan ds. Oddziału Fizjoterapii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

Więcej informacji o konferencji na stronie www.pjnz.pl.


 

Nasze działania
Nasze wartości i misja
Nasze wartości i misja