W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności. Czy zgadzają się Państwo na używanie plików cookies?

Zgadzam się        Nie zgadzam się

hidden
Nutricia wspiera dzieci z mniejszych miejscowości

Czy wiesz że...

Mniej więcej połowa wszystkich dzieci zaczyna kaprysić przy jedzeniu od 18. miesiąca życia.

Nutricia wspiera dzieci z mniejszych miejscowości

20 Grup Zabawowych otrzymało paczki „Od serca dla dziecka”
Rodzice z całej Polski włączyli się do programu „Od serca dla dziecka” realizowanego przez Fundację Rozwoju Dzieci im. J. A. Komeńskiego wspólnie z Nutricia Polska. Na portalu BebiKlub.pl codziennie wykonywali zadania związane z rozwojem najmłodszych i zbierali wirtualne serduszka. Dzięki wsparciu dorosłych dzieci z Grup Zabawowych w mniejszych miejscowościach otrzymały paczki wypełnione edukacyjnymi zabawkami.

Nutricia wspiera dzieci z mniejszych miejscowości

Aby dołączyć do programu „Od serca dla dziecka”, wystarczyło wejść na stronę BebiKlub.pl, zarejestrować się i codziennie zbierać wirtualne serca. Za każde wykonane na stronie zadanie można było zdobyć nawet do kilkuset serduszek. W sumie zebrano 5 737 196 serc! Rekordzista przekazał do ogólnej puli 128 034 serca. Akcja na BebiKlub.pl trwała od 9 sierpnia do 15 września 2012 roku.

Dzięki zaangażowaniu rodziców paczki pełne edukacyjnych zabawek ufundowane przez Nutricia Polska zostały przekazane 20 lokalnym Grupom Zabawowym wspieranym przez program „Od serca dla dziecka”. W Grupach Zabawowych spotykają się dzieci od 6. miesiąca do 3. roku życia wraz ze swoimi opiekunami. Grupy prowadzą odpowiednio przygotowani rodzice, a ich głównym celem jest wspieranie prawidłowego i harmonijnego rozwoju dzieci. W ogromnej paczce „Od serca dla dziecka” znalazły się edukacyjne zabawki takie jak: drewniane klocki, kolorowy spadochron, torba z pacynkami, gruszka rehabilitacyjna, mata wielofunkcyjna z poduszkami i wiele innych akcesoriów, które wspierają rozwój wyobraźni i rozwój motoryczny maluchów.

Grupy Zabawowe, które otrzymały paczki, działają na terenie 10 województw w miejscowościach: Słowik, Matczyn, Trąbki, Ryszkowa Wola, Kowiesy, Piekoszów, Rudka, Oborniki Śląskie, Jawiszowice, Ramiszów, Łowce, Garłów, Olecko (2 Grupy Zabawowe), Głowaczów, Grudna Kępska, Gródków, Chmielew, Szydłowo oraz Borkowo.

Zaangażowanie rodziców w serwisie BebiKlub.pl jest częścią programu społecznego „Od serca dla dziecka” realizowanego przez Fundację Komeńskiego we współpracy z firmą Nutricia Polska. W ramach programu łącznie powstało już 40 Grup Zabawowych, prowadzonych przez przeszkolonych rodziców. Przeprowadzono 40 warsztatów dla rodziców pt. Zabawa jako podstawowa aktywność dziecka, w których uczestniczyło 400 rodziców i ponad 400 dzieci.

Słowik, gm. Zgierz, fot. Alicja Nyczaj- Matusiak

 

 

 

 

 

 

 

 


Gródków, gm. Psary, fot. Aneta Kubik 2:

 

Łowce, gm. Chłopice, fot. Agata Bury 2:

 

 


Nasze działania
Raport wpływu
Czytaj więcej Czytaj więcej
Nasze wartości i misja
Nasze wartości i misja
Czytaj więcej Czytaj więcej