W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności. Czy zgadzają się Państwo na używanie plików cookies?

Zgadzam się        Nie zgadzam się

hidden
Nutricia na Ogólnopolskich Studenckich Dniach Pediatrii

Czy wiesz że...

Dzieci rodzą się z upodobaniem do tego, co słodkie i skłonnością do odrzucania wszystkiego, co kwaśne i gorzkie.

Nutricia na Ogólnopolskich Studenckich Dniach Pediatrii

Przedstawiciele Nutricia i Fundacji Nutricia wzięli udział w Ogólnopolskich Studenckich Dniach Pediatrii, które odbyły się 6 i 7 grudnia 2012 r. na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. W konferencji uczestniczyli pracownicy naukowi i studenci z WUM, Wydziału Medycznego Uniwersytetu Rzeszowskiego oraz Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego.

Celem konferencji była wymiana doświadczeń w zakresie pediatrii i pielęgniarstwa pediatrycznego oraz promocja wśród studentów tej dziedziny i badań naukowych z nią związanych. Wydarzenie obejmowało pięć sesji naukowych oraz sesję plakatową.

Podczas pierwszego dnia konferencji w sesji ekspertów udział wziął Jarosław Lepka, kierownik ds. odpowiedzialności społecznej Nutricia, który opowiedział o tym, jak sposób żywienia dzieci do 3. roku życia może wpłynąć na ich zdrowe nawyki żywieniowe w przyszłości oraz przedstawił najnowsze badania i analizy dotyczące tego zagadnienia. Ponadto podkreślił znaczenie jakości opieki wczesnodziecięcej dla prawidłowego rozwoju fizycznego i społecznego dzieci.

W drugim dniu konferencji Karolina Marczewska, specjalista ds. projektów z Fundacji Nutricia, przedstawiła uczestnikom różne aspekty działalności Fundacji oraz zaprosiła do udziału w regularnie organizowanym seminarium na temat badań naukowych w medycynie – Evidence Based Medicine (EBM).

Konferencja naukowa została zorganizowana przez Zakład Pielęgniarstwa Klinicznego WUM oraz Studenckie Koło Naukowe Pielęgniarstwa Pediatrycznego. Honorowy patronat nad wydarzeniem objęli Jego Magnificencja Rektor uczelni prof. dr hab. n. med. Marek Krawczyk oraz Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak. 

Zdjęcie: Prelegenci konferencji.
 


Nasze działania
Raport wpływu
Czytaj więcej Czytaj więcej
Nasze wartości i misja
Nasze wartości i misja
Czytaj więcej Czytaj więcej